Partnerzy serwisu:

Długie Impulsy mogą ruszać. Debiut na SKM S1 w poniedziałek

Jakub Madrjas 05.08.2022 7,8k

Długie Impulsy mogą ruszać. Debiut na SKM S1 w poniedziałek
fot. SKM Warszawa
Warszawska SKM wreszcie może wprowadzić do ruchu pierwsze pięcioczłonowe Impulsy 2 z Newagu. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", zadebiutują one w poniedziałek, 8 sierpnia. 
W bazie warszawskiej SKM pięciowagonowe zespoły trakcyjne Impuls 2 z Newagu pojawiły się w maju. Przewoźnik miał nadzieję że po czerwcowych testach wprowadzi je do ruchu.

Cała procedura jednak się przedłużała. Przyczyną był – paradoksalnie – jednolity, europejski system sterowania ERTMS, który miał ułatwić pracę przewoźnikom, a obecnie wymaga dodatkowych testów przed wprowadzeniem pociągów do ruchu. Teraz wszystkie formalności udało się jednak zakończyć. 

– Od poniedziałku, 8 sierpnia na linię S1 (Otwock – Pruszków) wyjadą pierwsze dwa nowe pojazdy pięcioczłonowe Impuls 2, dostarczone do SKM przez Newag – potwierdza nam Karol Adamaszek, rzecznik przewoźnika, dodając, że w dni robocze pojazdy będą obsługiwały trasę S1 w podwójnym zestawieniu, co oznacza łącznie 10-członowy pociąg. W weekendy i święta pojazdy będą rozdzielane.

Impulsy zostały zakupione w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Pięcioczłonowych jednostek będzie łącznie piętnaście – w sierpniu do SKM powinny trafić dwa kolejne składy. Krótsze, czteroczłonowe Impulsy już od lutego wożą pasażerów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony