Partnerzy serwisu:

Dlaczego TLK Kormoran dojeżdża tylko do Polanicy-Zdroju?

Michał Szymajda 19.01.2021 214

Dlaczego TLK Kormoran dojeżdża tylko do Polanicy-Zdroju?
TLK KormoranFot. Kolej Podsudecka
10 stycznia pociąg TLK Kormoran po raz pierwszy dotarł do Polanicy-Zdroju. Mógłby pojechać dalej – do Dusznik i Kudowy, ale PKP Intercity zdecydowało, że pociąg musi szybko wracać do Wrocławia. Na dojazd do innych kurortów brakuje czasu.
Kilka dni temu pociąg TLK Kormoran rozpoczął kursowanie w relacji Olsztyn – Polanica-Zdrój, a konkretniej – jedna z grup wagonów olsztyńskiego pociągu dociera w Kotlinę Kłodzką, jadąc przez Warszawę, Częstochowę, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Nysę i Kłodzko. Nie dociera jednak dalej, do dwóch z trzech głównych miejscowości uzdrowiskowych regionu: Dusznik i Kudowy, do których w dni powszednie, w nowym rozkładzie jazdy, w ogóle nie docierają pociągi PKP Intercity (docierają tu jednak autobusy szynowe Kolei Dolnośląskich). Tam można dojechać nimi wyłącznie w weekendy z IC Śnieżka. Zapytaliśmy spółkę, czym podyktowane jest kończenie biegu pociągu Kormoran, a także Rozewie, w Polanicy.

– Pociąg TLK Kormoran z Olsztyna kończy bieg w Polanicy-Zdroju, gdzie skład tego pociągu przechodzi na TLK Rozewie do Gdyni. Ze względu na uwarunkowania dotyczące godzin kursowania pociągów Kormoran i Rozewie na stacjach węzłowych (Wrocław, Warszawa) w celu zachowania wspomnianego przejścia składu niezbędne było zakończenie biegu w Polanicy-Zdroju – odpisało biuro prasowe PKP Intercity.

Operator dodaje, że „w przypadku poprawy zdolności przepustowej i parametrów drogi kolejowej od Polanicy do Kudowy możliwe jest w przyszłości wydłużenie relacji obu pociągów do Kudowy-Zdroju”. To dość zaskakująca odpowiedź, bowiem to właśnie większość górskiego odcinka linii, znajdującego się między Polanicą a Kudową, jest w najlepszym stanie i była remontowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony