Partnerzy serwisu:

Dlaczego PKP Intercity wycofały z ruchu 6 wagonów restauracyjnych po modernizacjach?

Michał Szymajda 19.12.2018 62

Dlaczego PKP Intercity wycofały z ruchu 6 wagonów restauracyjnych po modernizacjach?
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
W ostatnim kwartale 2017 roku PKP Intercity wycofało z ruchu 6 wagonów restauracyjnych. Pasażerowie pociągów EIC od tego czasu częściej narzekają na brak usługi gastronomicznej w pociągach. Zapytaliśmy PKP Intercity co takiego stało się ze zmodernizowanymi wcześniej wagonami, że trzeba było je skreślić ze stanu.
Obecnie PKP Intercity wybrało wykonawcę przebudowy 10 wagonów 1 klasy na wagony restauracyjne. Ma nim zostać FPS H. Cegielski, który dla PKP Intercity realizuje już kontrakty związane z innymi modernizacjami, a także produkcją nowych wagonów. Przetargu związanego z przebudową 10 wagonów prawdopodobnie nie byłoby, gdyby nie to, że w październiku 2017 roku PKP Intercity zmuszone było skreślić ze stanu 6 wagonów restauracyjnych, mimo, że te przeszły modernizację, wg. naszej wiedzy, około 9 lat wcześniej.

– Wagony restauracyjne typu Bautzen89, zgodnie z obowiązującym cyklem utrzymaniowo-naprawczym zostały skierowane do napraw na 4-tym poziomie utrzymania. W trakcie prowadzenia procesu naprawczego w 6 wagonach zostały stwierdzone m.in. uszkodzenia ostoi i rozwarstwienia poszycia. Usterki te były powodem wycofania 6 wagonów z naprawy. Ostatnie naprawy P5 powyższych wagonów wykonał Newag – napisała Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

Spółkę zapytaliśmy, czy w związku z przedwczesnym wycofaniem wagonów (przewoźnik planował je wykorzystywać jeszcze przez 14 lat) prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. – Informacje o wewnętrznych procedurach spółki nie są podawane do wiadomości publicznej – odpisała Agnieszka Serbeńska.

Z naszej wiedzy wynika, że okres gwarancji na modernizację dawno już minął i przewoźnik nie będzie mógł starać się o finansową rekompensatę od wykonawcy prac.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony