Partnerzy serwisu:

DiscoverEU. Jak zdobyć darmowy bilet kolejowy dla 18-latków?

inf. pras., oprac. ms. 07.04.2022 1,3k

DiscoverEU. Jak zdobyć darmowy bilet kolejowy dla 18-latków?
Fot. Eurail Group
O godzinie 12.00 7 kwietnia wystartuje kolejna edycja programu DiscoverEU. W konkursie Komisji Europejskiej udział mogą wziąć osiemnastoletni obywatele państw Unii Europejskiej, w tym oczywiście Polski. Nagroda w konkursie DiscoverEU umożliwia darmowe podróżowanie kolejową po Europie przez miesiąc.
Ideą programu DiscoverEU jest stworzenie zachęty do podróży, zwiedzania, jak również tworzenia nowych znajomości oraz międzynarodowej, europejskiej wspólnoty. Praktyczny wymiar to rozwijanie samodzielności, zdolności organizacyjnych i adaptacyjnych oraz kompetencji językowych u młodych Europejczyków. Współpraca Komisji Europejskiej i przewoźników kolejowych to również promocja kolei jako najbardziej ekologicznego środka transportu.

Bilet DiscoverEU to dostęp do szerokiej sieci połączeń i ponad 40000 destynacji – wśród których są duże metropolie, a także zabytkowe miasteczka oraz ośrodki turystyczne. To również świetna szansa do zawarcia nowych znajomości na całe życie.

Program skierowany jest do osiemnastolatków, którzy posiadają obywatelstwo jednego z krajów Unii Europejskiej. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej: DiscoverEU | European Youth Portal (europa.eu).

Różne bilety

Bilet występuje w dwóch formach – wersji elastycznej, gdzie podróżujący dokonuje zmian na bieżąco oraz w wersji, gdzie wcześniej trzeba zaplanować podróż. Wygrany bilet uprawnia do podróżowania przez 30 dni (następujących po pierwszej podróży) pomiędzy 1 czerwca a 30 lipca 2023 roku.

W tym roku stawką jest nie tylko bilet. Wraz z nim można wygrać kartę zniżkową DiscoverEU, zapewniającą atrakcyjne rabaty na wejścia do obiektów kulturowo-edukacyjnych i na wydarzenia sportowe. Umożliwi ona również tańsze podróżowanie w danych miastach, a także zniżki na zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Jak wybierani są zwycięzcy?

Komisja Europejska uszereguje kandydatów według narodowości na podstawie odpowiedzi udzielonych przez nich na pytania quizowe. Liczba biletów przysługujących osiemnastolatkom z danego kraju jest proporcjonalna do liczby ludności tego kraju w stosunku do pozostałych państw Wspólnoty.

Informacje o otrzymaniu biletu wysyłane będą na podane w aplikacji adresy e-mail. Co istotne tworzona jest także lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji laureata z biletu, zostaje on przekazany kolejnej osobie z listy.

Jeśli z powodu wieku lub innych przyczyn kandydat nie będzie mógł wziąć udziału w konkursie, nic straconego – kolejna edycja wystartuje jeszcze w tym roku!

Grupa Eurail

Operatorem programu jest Grupa Eurail, zrzeszająca 36 europejskich przewoźników kolejowych i promowych. W Polsce program biletów Interrail i Eurail wspierany i realizowany jest przez PKP Intercity S.A. Bilety Interrail w ofercie regularnej dostępne są do kupienia na dworcach we wszystkich kasach PKP Intercity. Więcej informacji na stronie intercity.pl.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony