Partnerzy serwisu:

DGP: Kluczowe inwestycje kolejowe opóźnione

DGP/PAP 10.08.2020 3,8k

DGP: Kluczowe inwestycje kolejowe opóźnione
Fot PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Według PKP PLK, 20 proc. inwestycji na torach ma opóźnienie. Jak podkreśla "Dziennik Gazeta Prawna", są to przedsięwzięcia kluczowe dla ruchu pociągów.
PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały niedawno o aktualnych wydatkach na realizację Krajowego Programu Kolejowego. – Według prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela nie ma groźby, że nie uda się wydać całej kwoty w zakładanym terminie, czyli do końca 2023 r. Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel zaznacza natomiast, że w kwestii KPK rząd nie powiedział ostatniego słowa i nie jest wykluczone, iż dorzucone zostaną pieniądze na dodatkowe przedsięwzięcia – pisze Krzysztof Śmietana w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jak zauważa, prezes PKP PLK Ireneusz Merchel podkreśla, że "trudno mówić o wielkich opóźnieniach w realizacji programu", bo opóźnienie ma 20 proc. projektów. „Problem w tym, że w dużej mierze dotyczy on najważniejszych szlaków, po których jeździ najwięcej pociągów. Tak jest choćby z remontowaną od czerwca 2017 r. trasą Warszawa – Poznań. Według pierwotnych założeń linia powinna zostać ukończona do czerwca tego roku. Teraz PKP PLK mówi, że modernizacja może zakończyć się jesienią 2021 r., czyli około półtora roku później niż zakładano" – pisze DGP.

W artykule wymieniono też kolejne inwestycje m.in. na linii nr 7 Warszawa – Lublin, E59 Poznań – Wrocław, E30 Kraków – Katowice, przy budowie tunelu średnicowego w Łodzi, linii Rail Baltica i Centralnej Magistrali Kolejowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony