Partnerzy serwisu:

Deutsche Bahn wznawia odbiory techniczne ICE 4

Michał Szymajda 18.07.2019 3,8k

Deutsche Bahn wznawia odbiory techniczne ICE 4
ICE4 wjeżdża w perony stacji Dortmund HBFFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Deutsche Bahn, Siemens Mobility i Bombardier Transportation uzgodniły z Federalnym Urzędem Kolejowym wznowienie odbiorów nowych zespołów trakcyjnych dużych prędkości ICE 4. 
Deutsche Bahn wstrzymało wprowadzanie kolejnych szybkich zespołów trakcyjnych do swojego taboru do czasu, aż producenci wspólnie nie zatwierdzą sposobu poprawy spawów, gwarantującego pełne bezpieczeństwo. Nie polegano przy tym wyłącznie na deklaracji Siemensa i Bombardiera, lecz w proces akceptacji naprawy wprzęgnięto EBĘ. Odbiory nowych pojazdów wstrzymano w kwietniu 2019, po tym jak w części wagonów wykryto nieprawidłowe wykonanie spawów.

– Odstępstwa od uzgodnionych uprzednio norm jakościowych nie stanowią problemu dla bezpiecznego użytkowania pojazdów i dlatego kwestionowane wagony zostaną wdrożone do służby. W wyniku porozumienia, pięć pociągów ICE 4 przejdzie odbiór techniczny Deutsche Bahn i wejdzie do służby w przeciągu najbliższych dni – poinformował Siemens Mobility.

Dzięki temu, podróżni będą mogli korzystać z 30 pociągów dużych prędkości ICE 4. DB będzie przeprowadzać odbiory kolejnych pociągów ICE 4 według ustalonego harmonogramu i natychmiast kierować je do służby. Poprawki będą przeprowadzane w czasie normalnych działań serwisowo-przeglądowych, w ramach gwarancji wystawionych przez spółkę Bombardier Transportation. Zdaniem producentów nie powinny mieć żadnego wpływu na normalną działalność przewoźnika.

– Siemens, Bombardier i DB pracują nad szczegółowym harmonogramem napraw. Według obecnych planów, poprawki powinny rozpocząć się na początku roku 2020 i zakończyć się w połowie 2023 roku – czytamy w informacji od producenta.

Siemens Mobility jest głównym wykonawcą pociągów ICE 4. Zamówienia od Bombardier Transportation stanowią około 1/3 całego kontraktu i obejmują dostawę pudeł wagonów, wszystkich wózków jezdnych oraz montaż trzech typów wagonów, w tym wagonów końcowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony