Partnerzy serwisu:

Deutsche Bahn szacują straty po powodziach na 1,3 mld euro

Artur Bogdanowicz 23.07.2021 1,3k

Deutsche Bahn szacują straty po powodziach na 1,3 mld euro
Fot. DB
Niespełna tydzień po wystąpieniu katastrofalnej sytuacji pogodowej Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) dokonały pierwszego bilansu strat. – Jeszcze nigdy nasza infrastruktura nie ucierpiała w takim stopniu po przejściu pogodowego żywiołu. Czeka nas teraz poważne wyzwanie – uważa Volker Hentschel, odpowiedzialny w zarządzie przewoźnika za zarządzanie infrastrukturą.
Obsunięcia ziemi i podmyte torowiska doprowadziły do ogromnych zniszczeń. Ponad 50 mostów zostało poważnie uszkodzonych, 180 przejść kolejowych, 40 nastawni, ponad tysiąc masztów i sygnalizatorów, niezliczone windy i inne urządzenia na stacjach poważnie ucierpiały. Wstępne straty oszacowano na 1,3 mld euro. Jednocześnie DB w dalszym ciągu pracuje nad pełnym przywróceniem ruchu pociągów. Przy usuwaniu skutków wciąż działa około 2 tysięcy pracowników DB. 

Coraz bardziej widoczne stają się trwałe szkody infrastruktury kolejowej, spowodowane przez powodzie w Nadrenii Północnej-Westfalli i Nadrenii Palatynacie. Nie wszędzie można jeszcze dotrzeć, więc nie można ostatecznie oszacować strat. Jedno jest pewne: siedem lokalnych linii jest na tyle poważnie uszkodzonych, że muszą zostać albo odbudowane, albo poddane kapitalnemu remontowi. Prace potrwają miesiącami i dotkną łącznie 600 km torów.

Najbardziej ucierpiała trasa nad rzeką Eifel, niezelektryfikowana linia z Bonn do Euskirchen, trasa z Euskirchen do Bad Münstereifel, linia szybkiej kolei miejskiej Wuppertal-Essen-Steele oraz odcinki Hagen-Brügge i Hagen-Plettenberg. Na linii Remagen-Adenau uszkodzonych lub zburzonych zostało siedem mostów oraz 24 kilometry torów. Na innych liniach prace mogą trwać tygodniami, tak jest m.in. między Aachen i Mönchengladbach oraz Bochum i Hattingen. Gdzie tylko możliwe na niektórych odcinkach przeprowadzono najpilniejsze prace, by przywrócić choć częściowy ruch pociągów. 

Niewesoło wygląda sytuacja na wielu dworcach i przystankach, zniszczenia dotknęły w różnym stopniu 80 stacji. Wciąż nie kursuje wiele linii regionalnych i podmiejskich, przewoźnicy w miarę możliwości uruchamiają komunikacje zastępczą. Na większości linii dalekobieżnych na początku tygodnia przywrócono ruch pociągów. Wróciły kursy z Kolonii przez Wuppertal i Hagen w stronę Hanoweru oraz przejazdy na linii KDP Kolonia-Frankfurt. Uruchomiono również pociągi ICE do Brukseli i Amsterdamu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony