Partnerzy serwisu:

Deutsche Bahn może sprzedać Arrivę, by mieć pieniądze na pilne inwestycje

Artur Bogdanowicz 16.01.2019 6,1k

Deutsche Bahn może sprzedać Arrivę, by mieć pieniądze na pilne inwestycje
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Jak informuje dziennik „Süddeutsche Zeitung”, szef kolei Richard Lutz, Berthold Huber, odpowiadający w zarządzie Deutsche Bahn za przewozy dalekobieżne i Ronald Pofalla mają jeszcze w tym tygodniu przedstawić radykalny plan naprawy sytuacji na niemieckiej kolei.
Aby pozyskać dodatkowe środki na modernizację floty i personel koncern przymierza się do sprzedaży spółki córki Arrivy. Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) przejęły Arrivę w 2010 roku za 2,8 mld euro. Teraz liczą na pozyskanie z jej sprzedaży ok. 4 mld euro. Same obroty Arrivy jeszcze w 2016 roku wyniosły 5 mld euro. To jedna z niewielu spółek, która nieprzerwanie od lat przynosi holdingowi zyski. Nie tylko z tego powodu nawet rada nadzorcza wątpi, czy to właściwa decyzja. Wiceprzewodniczący rady nadzorczej Alexander Kirchner w rozmowie z gazetą zauważa, że w tym wypadku Deutsche Bahn zyskałby dodatkowego konkurenta. Poza tym wcale nie jest jasne, gdzie dokładnie trafiłyby pozyskane ze sprzedaży środki.

Konieczność inwestycji na niemieckiej kolei nie schodzi z czołówek tutejszych gazet. DB boryka się z wieloma technicznymi problemami, duże opóźnienia pociągów negatywnie wpływają na wizerunek przewoźnika. DB chce zainwestować łącznie 5 mld euro w infrastrukturę i personel. Do tej pory przewoźnik przedłożył plan finansowy na jedną piątą tej kwoty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony