Partnerzy serwisu:

Deutsche Bahn chce na własną rękę szczepić kolejarzy

Artur Bogdanowicz 22.04.2021 927

Deutsche Bahn chce na własną rękę szczepić kolejarzy
Fot. Flickr/Schnitzel_bank
Lekarze zakładowi w Niemczech będą mogli szczepić przeciwko koronawirusowi pracowników - w zależności od dostępności szczepionek. Koleje Niemieckie (DB) zadeklarowały uruchomienie dobrowolnych szczepień dla personelu.
Po zapowiedziach Lufthansy (Największe linie lotnicze Europy w ogłosiły, że są gotowe przeprowadzać około 400 szczepień dziennie) oraz m.in. Siemensa, BMW, Allianz i Munich Re również Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) planują uruchomić miejsca szczepień dla własnych pracowników.

Na terenie kraju ma powstać kilka lub nawet kilkanaście miejsc, w którym najpierw mieliby być szczepieni pracownicy mający kontakt z klientami, a w dalszej kolejności wszyscy inni pracownicy i członkowie ich rodzin. Pierwsze centra powstaną w Monachium i Norymbedze - podał wczoraj koncern. 

Federalny minister zdrowia Jens Spahn ogłosił, że najpóźniej od czerwca lekarze zakładowi będą mogli szczepić przeciwko koronawirusowi swoich pracowników. Ostatecznie wszystko zależeć ma od dostępności preparatów. DB podkreśla, że szczepienia dla personelu mają być dobrowolne.

Na dzień dzisiejszy według obowiązującego rozporządzenia szczepione mogą być osoby powyżej 60 roku życia, osoby obciążone wyszczególnionymi w przepisach chorobami oraz m.in. osoby pracujące w branżach koniecznych dla utrzymania płynności ruchu osób i przepływu towarów. Z tego właśnie powodu DB liczy, że proces szczepień ruszyć będzie mógł znacznie wcześniej. Z tego samego założenia wychodzi Lufthansa, która od poniedziałku czeka już na dostawę pierwszych preparatów w Hamburgu, Monachium i Frankurcie
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport