Partnerzy serwisu:

Defibrylatory w pociągach ŁKA z budżetu obywatelskiego

inf. prasowa 28.12.2018 14k

Defibrylatory w pociągach ŁKA z budżetu obywatelskiego
fot. ŁKA
Łódzka Kolej Aglomeracyjna otrzymała 20 defibrylatorów w ramach projektu „Kolej z sercem".
Zakup defibrylatorów AED do pojazdów kolejowych województw łódzkiego, który został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Urządzenia z końcem roku zostaną zamontowane w pociągach Flirt3.

Za projektem w I edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego zagłosowało 2059 mieszkańców. Koszt 20 urządzeń wraz ze szkoleniem pracowników ŁKA wyniósł 76 345,80 zł. Zostały przekazane Spółce przez Zarząd Województwa Łódzkiego w ramach darowizny.

Defibrylatory zostaną umieszczone w specjalnych, oznakowanych kasetach, które zamontowane zostały nad windą dla osób niepełnosprawnych, pośrodku pociągu Flirt3. Dostęp do urządzeń nie jest ograniczony, co w sytuacji zagrożenia życia – ma zagwarantować szybkość i łatwość ich użycia.

Defibrylatory AED to urządzenia służące do udzielania pierwszej pomocy osobom, u których nastąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Użycie defibrylatora AED w przeciągu pierwszych 3 minut od zatrzymania akcji serca zwiększa szanse na przeżycie nawet do 70%. Defibrylatory są bardzo proste i bezpieczne w obsłudze. Są tak skonstruowane, żeby mogła je obsłużyć osoba bez wykształcenia medycznego, nawet nastolatek.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pociągi Flirt3 to kolejne pojazdy wyposażone w defibrylatory. W nowych składach Impuls2, z których od grudnia korzystają pasażerowie, urządzenia zostały zamontowane fabrycznie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony