Partnerzy serwisu:

Debata prezydencka w pociągu Regiojet na Słowacji

Michał Szymajda 19.02.2019 2,1k

Debata prezydencka w pociągu Regiojet na Słowacji
Debata prezydencka w pociągu Regiojetfot. RegioJet
Regio Jet uruchomił pociąg, na pokładzie którego odbyła się debata kandydatów na stanowisko prezydenta Słowacji. Na pokładzie znalazło się siedmiu kandydatów na urząd.
„Prezydencki pociąg” wyruszył 19 lutego z Bratysławy o godzinie 9:40 i dotarł do Żyliny na 11.59. Został zorganizowany we współpracy RegioJet z wydawnictwem Petit Press, jednym z największych w Czechach. Ciągnięty przez lokomotywę Vectron pociąg składał się z dwóch nowych wagonów kupionych od rumuńskiej Astry. Jeden z nich był wagonem bezprzedziałowym drugiej klasy, drugi był gastronomiczny. Wydawca zadbał o to, aby na dwóch stacjach pośrednich na trasie pociągu – w Trnawie i Trenczynie – na pokład mogli wejść dziennikarze lokalnych dzienników i zadawać kandydatom pytania. Debatę można było oglądać na żywo, dzięki czemu można było poznać preferencje kandydatów dotyczącą... ulubionych ciast.

Co ważne dla samego RegioJetu: przypomniał on, że jeszcze dwa lata temu prywatna spółka obsługiwała połączenia dalekobieżne z Bratysławy do Koszyc, jednak zawiesiła je w momencie, gdy możliwość bezpłatnej jazdy konkurencyjnymi pociągami narodowego operatora ZSSK otrzymała duża cześć obywateli Słowacji. Obecnie RegioJet, po ograniczeniu siatki połączeń, na Słowacji obsługuje połączenie międzynarodowe z Koszyc do Pragi, a także lokalne z Bratysławy do Komarna, przy granicy z Węgrami.

Warto przypomnieć, że w najbliższych tygodniach ma dojść do podpisania umowy między Pesą a Regiojetem, który od bydgoskiego producenta kupi siedem ezt Elf 2.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony