Partnerzy serwisu:

DB zbuduje nowe zaplecze techniczne dla pociągów ICE

Michał Szymajda 20.10.2021 1,2k

DB zbuduje nowe zaplecze techniczne dla pociągów ICE
Graf. DB.
Deutsche Bahn zbuduje nowe zaplecze techniczne dla szybkich składów zespolonych działających w ramach siatki połączeń ICE. To element dużego planu inwestycyjnego niemieckich kolejarzy.
Koleje Niemieckie poinformowały o planach budowy zupełnie nowej hali do przeglądów, napraw i powypadkowego serwisowania szybkich składów zespolonych kursujących w ramach połączeń ICE. Hala ma powstać we wschodniej części Dortmundu, na terenie niedziałającej przestrzeni magazynowej. Jej budowę zaplanowano na 2025 rok. Pełną zdolność operacyjną ma osiągnąć w 2027 roku.

DB oszacowały, że koszt budowy nowego obiektu sięgnie 400 milionów euro. Ma on umożliwić zatrudnienie nawet 500 osób. Hala będzie długa na 450 metrów, ma umożliwić obsługę 17 składów ICE w ciągu doby. Będzie miała 4 główne tory obsługowe i ma być całkowicie neutralna klimatycznie. W obiekcie i pojazdach mają być wykorzystywane predykcyjne narzędzia do ustalania przebiegu przeglądów i napraw, czyli takie, które z wyprzedzeniem mogą zaalarmować użytkownika o możliwej awarii. Tak funkcjonuje to już w Dusseldorfie, w przypadku hali obsługowej Siemensa, którą mieliśmy okazję oglądać.

Budowa nowej hali jest konieczna, z uwagi na plany zakupowe DB. Operator zapowiedział niedawno zakup łącznie 167 szybkich pociągów serii ICE3 i ICE4 w perspektywie do roku 2030.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony