Partnerzy serwisu:

DB zamkną na dwa tygodnie odcinek KDP

Artur Bogdanowicz 31.03.2016 123

DB zamkną na dwa tygodnie odcinek KDP
Fot. Sebastian Terfloth, CC-SA-3.0
Koleje Niemieckie zamkną na dwa tygodnie linię dużej prędkości Hanower – Kassel. Przewoźnik informuje o nagłej potrzebie podjęcia prac na tej linii.
Süddeutsche Zeitung i inne niemieckie media szeroko informują dzisiaj o planach zamknięcia na dwa tygodnie (od 23 kwietnia do 8 maja) trasy kolei dużych prędkości Hanower – Kassel.

Dziennie przejeżdża tam 170 pociągów dalekobieżnych i towarowych osiągających prędkość do 280 km/h: m.in. ICE z Hamburga do Monachium, z Hamburga do Frankurtu i z Berlina do Frankfurtu.

Deutsche Bahn pracuje nad rozkładem zastępczym i nie udziela na razie dalszych informacji na ten temat. W oświadczeniu przewoźnika mowa jest o nagłej konieczności podjęcia prac na tym odcinku.

W lutym DB przedstawiły największy w historii plan modernizacji infrastruktury. Wartość inwestycji przekracza 28 mld euro, które mają być wydane na remonty i konserwację urządzeń i odcinków kolejowych do 2019 roku. Plan nie przewidywał jednak całkowitego zamknięcia trasy Hanower – Kassel, a jedynie drobne naprawy nasypów kolejowych oraz wymianę zwrotnic między Getyngą i Hamburgiem w okresie letnim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony