Partnerzy serwisu:

DB z rekordową liczbą pociągów na święta

Artur Bogdanowicz 12.12.2021 1,4k

DB z rekordową liczbą pociągów na święta
Fot. M. Szymajda
Niemiecka kolej chce uruchomić w okresie świątecznym 100 dodatkowych połączeń dalekobieżnych. Byłaby to rekordowa liczba kursów.
Składy pojadą na szczególnie obleganych trasach, m.in. Berlin-Monachium, Sztuttgart-Berlin, Kolonia-Berlin i Hamburg-Karlsruhe.

- Kto w tych wyjątkowych dniach zdecyduje się na podróż, powinien czuć się w pociągu bezpiecznie - powiedział Michael Peterson z zarządu Deutsche Bahn. W Niemczech z transportu zbiorowego korzystać mogą osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby z aktualnym, negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Wymagane są też maseczki medyczne, w części krajów związkowych maseczki, o standardzie FFP2.

Aktualnie według systemu sprzedanych jest znacznie więcej biletów kolejowych niż rok temu, ale to i tak o jakieś 35-40% mniej niż w 2019 roku. Mimo to pasażerowie musza się liczyć z trudnościami i opóźnieniami. Na niemieckie tory wyjada wszystkie możliwe składy i zmniejszy się liczba rezerw, zwiększone będzie obciążenie sieci i wypełnienie dworców. Dotknie to nie tyle stolicy kraju, ale metropolie takie jak Frankfurt, Hamburg, Monachium czy Kolonia.  Najwięcej dodatkowych pociągów pojedzie 23, 27 i 28 grudnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony