Partnerzy serwisu:

DB Regio kupuje nowe pociągi Mireo do obsługi tras w Saksonii i Brandenburgii

inf. prasowa Siemens Mobility 17.02.2020 120

DB Regio kupuje nowe pociągi Mireo do obsługi tras w Saksonii i Brandenburgii
mat. prasowe
DB Regio złożyło zamówienie na 18 trójczłonowych składów Mireo od Siemens Mobility. Pociągi będą kursować na łużyckich liniach sieci regionalnej w Brandenburgii oraz Saksonii. Pierwsze pociągi wyjadą na tory w drugiej połowie 2022 r.
Nowe trójczłonowe składy Mireo posiadają 180 miejsc siedzących i szereg udogodnień dla pasażerów w tym m.in. sieć WLAN, stacje ładowania dla e-rowerów, indukcyjne ładowarki zabudowane w stolikach, gniazdka USB oraz najwyższej jakości przedziały klasy pierwszej.

– Dzięki nowym pociągom Mireo, nasz tabor jest bardziej nowoczesny i charakteryzuje się wyższą jakością, co było celem procedury przetargowej w roku 2019. Co więcej, powiększymy naszą sieć i zreorganizujemy usługi z południowej Brandenburgii do Saksonii. Dzięki takim zmianom w naszym transporcie, wspieramy strukturalne zmiany w regionie Łużyc – powiedział Rainer Genilke, sekretarz stanu z Ministerstwa Infrastruktury i Planowania w Brandenburgii

– Dzięki temu zamówieniu, liczba pociągów Mireo wzrośnie do niemal 180 składów. Mireo jest oparty na inteligentnej i sprawdzonej platformie, która łączy wydajność i niezawodność przez cały cykl życia pojazdu oraz zwiększony komfort pasażerów – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Nowe pociągi Mireo będą pokonywały blisko 4,3 miliona kilometrów tras rocznie między takimi niemieckimi miastami, jak Frankfurt nad Odrą, Chociebuż, Lipsk, Finsterwalde, Falkenberg, Ruhland, Elsterwerda, czy Senftenberg.

Odbiór pociągów został zaplanowany między październikiem 2021 roku a listopadem 2022 roku. Pierwsze pociągi wejdą do służby w drugiej połowie 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony