Partnerzy serwisu:

DB Regio kupi 36 elektrycznych zespołów trakcyjnych

Michał Szymajda 13.09.2021 2,6k

DB Regio kupi 36 elektrycznych zespołów trakcyjnych
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
DB Regio przymierza się do zakupu sporej partii elektrycznych zespołów trakcyjnych. Do ruchu mają wejść w grudniu 2025.
Część państwowego niemieckiego giganta kolejowego odpowiedzialna za przewozy lokalne – DB Regio – planuje zakup nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w liczbie 36 sztuk. Na europejskiej platformie przetargowej właśnie pojawiło się w tej sprawie ogłoszenie. Oferty można składać do 4 października 2021.

Wiadomo, że przewoźnik poszukuje 28 ezt z 420 miejscami siedzącymi i 8 z 660 miejscami. Jak poinformowało DB, postępowanie konkursowe ma wyłonić dostawcę z końcem maja, nowe ezt miałyby wejść do służby w 2025 roku. Rozważane są dwie metody finansowania zakupu, nie znamy jednak ich szczegółów.

DB Regio zgłasza, że może być konieczne spełnienie przez producenta dodatkowych wymagań w zależności od tego, czy zostanie zamówiony zupełnie nowy pojazd, czy oparty na istniejącej platformie. Dostawca musi mieć doświadczenie w dostawie co najmniej dwóch typów elektrycznych zespołów trakcyjnych do Niemiec, Unii Europejskiej lub Szwajcarii w w ciągu ostatnich 5 lat. Pojazdy tam dostarczone muszą mieć odpowiednie dopuszczenia i bezproblemowo wozić pasażerów. 

DB Regio zaznacza, że zamówienie uzależnione jest od tego, czy regiony podpiszą z przewoźnikiem umowy na dalsze realizowanie połączeń lokalnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony