Partnerzy serwisu:

DB przesuwa termin startu pociągu Zielona Góra – Berlin

Kasper Fiszer 25.03.2016 427

DB przesuwa termin startu pociągu Zielona Góra – Berlin
Dworzec Berlin Lichtenbergfot. Dieter Brügmann (Bruhaha), lic. CC BY-SA 3.0.
Zmienia się termin planowanej inauguracji bezpośredniego kursu z Zielonej Góry do stolicy Niemiec. Relacja pociągu Zielona Góra – Frankfurt nad Odrą zostanie wydłużona 1 kwietnia, a nie 29 marca. Decyzję w tej sprawie podjęła strona niemiecka.
Pociąg Zielona Góra – Berlin – Zielona Góra wyjedzie w trasę później niż zakładano. Na szczęście raczej nie powtórzy się scenariusz wielokrotnych zmian terminu inauguracji, jaki miał miejsce w przypadku uruchamianego niedawno kursu Krzyż – Gorzów Wielkopolski – Berlin. DB przesuwa bowiem start międzynarodowego połączenia jedynie o kilka dni.

Różne daty w różnych rozkładach jazdy

– Termin startu połączenia Zielona Góra – Berlin przesunięty jest na 1 kwietnia – potwierdza Michał Iwanowski, rzecznik prasowy zarządu województwa lubuskiego, które będzie finansować pociąg po stronie polskiej. – Przedwczoraj otrzymaliśmy taką informację od strony niemieckiej – dodaje. Według ogłaszanych na początku tego tygodnia planów pierwszy kurs miał odbyć się już 29 marca.

Informację o nowym terminie inauguracyjnego kursu do stolicy Niemiec podały na swojej stronie internetowej także Przewozy Regionalne, choć w komunikacie o nowym połączeniu pojawiają się obie daty startu – zarówno obowiązująca 1 kwietnia, jak i nieaktualna 29 marca. Pociągu nadal nie wprowadzono do polskich wyszukiwarek połączeń. W plakatowych rozkładach jazdy PKP Polskich Linii Kolejowych pojawia się natomiast nadal nieścisła informacja o rozpoczęciu przewozów 29 marca.

Wygodny tabor i atrakcyjne ceny biletów

Przewozy Regionalne opublikowały już pełny i ostateczny rozkład jazdy pary kursów do stolicy Niemiec. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami bezpośrednie połączenie do Berlina zapewnione będzie poprzez wydłużenie relacji istniejących pociągów Zielona Góra – Frankfurt nad Odrą. Poranna para kursów zakończy i rozpocznie bieg na stacji Berlin Lichtenberg, gdzie docierają także pociągi z Kostrzyna i Krzyża. Wyjazd z Zielonej Góry zaplanowano na 6:52, z Berlina – na 10:11. Pomiędzy Frankfurtem a Berlinem nie zaplanowano postojów.

– Wszystkie pozostałe informacje dotyczące tego połączenia pozostają bez zmian – zapewniła nas dziś Joanna Bator, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. Kurs będzie więc obsługiwany jednostkami serii VT646, a podróżni będą mogli korzystać z niemieckiej taryfy biletowej VBB, dzięki czemu bilety będą tańsze niż wydawane według podstawowego cennika międzynarodowego. – Bilet normalny z Zielonej Góry do Berlina kosztuje 14,4 euro, a ulgowy – 10,9 euro – zachęca przedstawicielka przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony