Partnerzy serwisu:

DB pozbywa się zagranicznych aktywów

Łukasz Kuś 04.05.2016 134

DB pozbywa się zagranicznych aktywów
fot. Bardrock Public Domain
Deutsche Bahn planuje sprzedać udziały w spółce Arriva, która prowadzi połączenia kolejowe i autobusowe w Polsce i kilku innych krajach, a także międzynarodowy oddział DB Schenker. Niemieckie koleje przygotowują się do restrukturyzacji.
DB liczy, że dzięki sprzedaży Arrivy i DB Schenker pozyska 4,5 mld euro. Rada nadzorcza państwowego niemieckiego koncernu ma zaaprobować sprzedaż swej spółki – córki w środę. DB chce sprzedać 45% udziałów w obu spółkach. IPO ma odbyć się jesienią br.

O zamiarach sprzedaży części udziałów w Arrivie Niemieckie Koleje informowały już w 2015 r. DB potrzebują gotówki by zmniejszyć zadłużenie wynoszące ponad 17 mld euro. DB planuje też duże inwestycje infrastrukturalne u naszego zachodniego sąsiada.

Arriva jest operatorem wielu połączeń autobusowy i kolejowych w kilku krajach. Niedawno spółka wygrała duży przetarg na obsługę połączeń na linii Northern Rail w Wielkiej Brytanii. Spółka wygrywała tez przetargi na obsługę połączeń na liniach w województwie kujawsko-pomorskiem, jedna w ubiegłym roku utraciła kontrakt na linie zelektryfikowane.

DB kupiły Arrivę w 2010 r, za kwotę 1,59 mld funtów brytyjskich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony