Partnerzy serwisu:

DB chce podwyższyć maksymalną prędkość składów zespolonych ICE 4

Michał Szymajda 03.08.2018 5,9k

DB chce podwyższyć maksymalną prędkość składów zespolonych ICE 4
ICE 4 pojdzie 265 km/h?fot. Siemens
Deutsche Bahn chce sprawdzić, czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości maksymalnej dostarczanych od 2017 roku pociągów dużych prędkości ICE 4.
Obecnie budowane dla DB składy zespolone mogą rozwijać prędkość 250 km/h. Producent, którym jest Siemens i Bombardier (ten drugi odpowiada za budowę pudeł do pociągów, które powstają we Wrocławiu), uważa, że pociągi mogą pojechać szybciej. DB chce tą deklarację sprawdzić w praktyce i zmienić prędkość maksymalną pociągów na 265 km/h. Do tego konieczna będzie gruntowna analiza konsekwencji tej zmiany oraz liczne testy ruchowe.

Jak podaje „Der Spiegel”, zmiana ma wpłynąć na zwiększenie punktualności niemieckich pociągów, która ostatnio spadła poniżej 80%. Dzięki możliwemu przyspieszeniu możliwa stałaby się redukcja opóźnienia na trasie. Richard Lutz zapowiedział, że dzięki temu zabiegowi, ale także innym działaniom (które nie będą jednak tożsame z wydłużaniem planowych postojów na stacjach dla wyrównania opóźnień), chciałby osiągnąć punktualność pociągów na poziomie 82%.

Do końca 2018 roku zaledwie 14 nowych składów ICE 4 będzie kursować z pasażerami między Hamburgiem a Monachium i między Hamburgiem i Stuttgartem. Do 2023 roku na niemieckich torach będzie jednak 119 takich składów. Więcej na ten temat nowego pociągu można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony