Partnerzy serwisu:

Darty w Zwardoniu i Raciborzu

Michał Szymajda 11.05.2017 527

Darty w Zwardoniu i Raciborzu
Dart w SkierniewicachFot. Michał Szymajda, RK
Elektryczne zespoły trakcyjne Dart od 11 czerwca będą docierać do dwóch kolejnych miejscowości. Dojadą do Zwardonia i Raciborza.
Do zmian dojdzie 11 czerwca, w związku z letnią korektą rozkładu jazdy. W tym roku nie oznacza ona jedynie wprowadzenia na tory większej liczby składów sezonowych, ale także przetasowania w obsłudze tras związane z rozpoczęciem remontów licznych linii kolejowych.

Wiadomo już, że wszystkie ED161 Dart obsługujące odcinek Warszawa – Lublin zostaną przeniesione na inne odcinki. Rozpoczyna się bowiem modernizacja linii nr 7, a trasa objazdowa poprowadzona została w taki sposób, że nie mogą z niej korzystać pociągi elektryczne. Rezultatem tego jest m.in. skierowanie ezt wyprodukowanych w Pesie do Zwardonia i Raciborza.

Darty w Zwardoniu na weekend, w Raciborzu codziennie

– Potwierdzamy, że pojazdy ED161 pojadą do Zwardonia w weekendy, dojadą też na co dzień do Raciborza – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym PKP Intercity.

IC Inka do Zwardonia odjeżdżać będzie z Warszawy Wschodniej od piątku do niedzieli. Z Warszawy Wschodniej odjedzie o 8:15, by w Zwardoniu, przy granicy polsko-słowackiej, znaleźć się o 14:24. Niestety – z posiadanego przez „RK” rozkładu jazdy pociągów wynika, że pasażerowie „Inki” nie będą mieli możliwości dogodnego przejścia do słowackiego pociągu jadącego dalej w stronę Żyliny, ten bowiem odjedzie dopiero o 15:41. Z kolei na IC Inka odjeżdżający ze Zwardonia do Warszawy o 15:13, ze Słowacji pociągiem nie dojedziemy w ogóle.

Dart do Raciborza zastąpi z kolei skład wagonowy TLK Wysocki, co z pewnością odbije się pozytywnie na komforcie przejazdu. Z Warszawy Wschodniej pociąg ten odjeżdża o 14:39, w Raciborzu jest o 20:46. Kurs powrotny odjedzie o 6:30 i dotrze do Warszawy Wschodnie na godzinę 12:11.

Gdzie jeszcze pojadą Darty?

To prawdopodobnie nie jedyna nowinka, związana z obsługą linii przez ezt serii ED161. – O zmianach w zakresie obsługi przez pojazdy typu EZT będziemy informować na bieżąco – usłyszeliśmy w biurze prasowym PKP Intercity.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony