Partnerzy serwisu:

Dart pojedzie do Kłodzka?

Dominik Lebda 09.07.2016 495

Dart pojedzie do Kłodzka?
Kłodzko GłówneFot. DL
PKP Intercity przymierza się do rozszerzenia swojej oferty codziennych połączeń o Kłodzko. Niewykluczone, że Kotlinę Kłodzką będą obsługiwać nowoczesne Darty.
Wraz z włączeniem do służby nowoczesnych Flirtów i Dartów, PKP Intercity uzyskało możliwość obsługi większego obszaru kraju przez nowoczesny tabor. Dzięki składom z Pesy i Stadlera, pociągi kategorii IC pojawiły się (lub zaczęły kursować w zwiększonej liczbie) w miejscowościach takich jak Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Olsztyn, Białystok, Lublin, Bydgoszcz, Toruń.

Kotlina Kłodzka z Dartami?

Niewykluczone, że od nowego rozkładu jazdy pociągi Flirt pojadą do Nowego Sącza. Wraz z rozbudową siatki połączeń PKP IC w kategorii InterCity, coraz więcej miejscowości ma szansę na ofertę przewoźnika nie tylko sezonowo/weekendowo. Jedną z takich miejscowości jest Kłodzko, które miałoby uzyskać codzienne połączenia PKP Intercity w kierunku Wrocławia i Warszawy.

Z informacji, do których dotarł „Rynek Kolejowy” wynika, że jeszcze na początku roku, kiedy PKP Intercity przygotowywało założenia do nowego rozkładu jazdy, Kotlina Kłodzka miała zostać objęta ofertą codziennych połączeń Intercity w kierunku Wrocławia i Łodzi. Do ich obsługi miały zostać przeznaczone pociągi Dart, które już teraz obsługują połączenia IC łączące Białystok i Warszawę czy Łódź z Wrocławiem i Jelenią Górą. PKP IC przyznaje, że pod uwagę brane są różne scenariusze, jednak opcji z Dartami na razie nie ma w planach.

– Obecnie nie ma planów, by Darty pojechały do Kłodzka. Kotlina Kłodzka jest regionem atrakcyjnym turystycznie, dlatego zależy nam na utrzymaniu bieżącej oferty, czyli nocnego połączenia do Warszawy i dziennego do Gdyni. Cały czas trwają jednak prace nad rozkładem jazdy pociągów, pod uwagę są brane różne scenariusze. O kształcie oferty będziemy informować w listopadzie – przekazało biuro prasowe PKP Intercity.

W wakacje też bez pociągów

Pociągi PKP Intercity kursują do Kłodzka już od ponad roku. Jest to nocny skład TLK łączący Kudowę-Zdrój z Gdynią i drugi, który kursuje do Warszawy. Jest to jednak oferta sezonowa, skierowana głównie do turystów odwiedzających ośrodki uzdrowiskowe na trasie do Kudowy czy dla podróżnych udających się nad Bałtyk. Niestety kursowanie tych połączeń jest w tym sezonie ograniczone przez prace remontowe zarządcy infrastruktury, PKP Polskich Linii Kolejowych. Więcej w tym temacie pisaliśmy tutaj

– Ze względu na prace modernizacyjne na trasie Wrocław – Kłodzko – Międzylesie kursowanie pociągów z/do Kłodzka w okresie wakacyjnym zostało wstrzymane. Dla podróżnych zorganizowano zastępczą komunikację autobusową, która będzie obowiązywała do 3 września. Z tego względu uruchomienie codziennych połączeń z Kłodzka zostało przesunięte – poinformowało PKP IC.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony