Partnerzy serwisu:

Dariusz Seliga nowym prezesem PKP Cargo

Jakub Madrjas 13.04.2022 7,7k

Dariusz Seliga nowym prezesem PKP Cargo
fot. PKP Cargo
Dariusz Seliga został nowym prezesem PKP Cargo.
Rada Nadzorcza spółki PKP Cargo podjęła dzisiaj (13 kwietnia) uchwałę o powołaniu Dariusza Seligi na funkcję prezesa zarządu ze skutkiem natychmiastowym – podał przewoźnik. To efekt drugiego konkursu na to stanowisko po tym, jak w październiku odwołano prawie cały zarząd.

Problemy PKP Cargo

W pierwszym konkursie, zakończonym w styczniu, wybrano tylko jednego członka zarządu – były pracownik PKP PLK Marek Olkiewicz został członkiem zarządu ds. operacyjnych. Dlatego oddelegowany z rady nadzorczej Władysław Szczepkowski był tymczasowym p.o. prezesem przez pół roku. 

PKP Cargo zmaga się nie tylko z dużą stratą finansową, ale też z konfliktem z załogą na tle podwyżek. Wczoraj związki zawodowe rozpoczęły okupację siedziby PKP Cargo. Jak tłumaczą, zarząd spółki odmówił podpisania protokołu rozbieżności po tym, jak nie udało się porozumieć w sprawie podwyżek wynagrodzeń.

Były poseł PiS nowym prezesem

Jak podaje PKP Cargo, Dariusz Seliga od lat związany jest z branżą kolejową, głównie z Grupą PKP Cargo. W 2016 roku został prezesem PKP Cargo Connect, natomiast trzy lata później został członkiem zarządu PKP Cargo International (dawnego AWT). Od 2021 roku do dziś Dariusz Seliga był prezesem tej spółki.
Dariusz Seliga ukończył również podyplomowe studia menadżerskie Executive MBA Sektora Kolejowego. Posiada ponadto wieloletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji w Zarządach i Radach Nadzorczych spółek kapitałowych, podkreśla spółka, dodając, że jej nowy szef jest absolwentem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (administracja), studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie i Akademii Obrony Narodowej (ukończył w AON 4-letnie studia doktoranckie). Od 2004 roku Dariusz Seliga pracował w warszawskiej administracji na stanowisku pełnomocnika prezydenta miasta Lecha Kaczyńskiego. W 2005 roku został burmistrzem dzielnicy Włochy, a następnie przez trzy kadencje (V, VI i VII) był posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość – czytamy w biogramie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony