Partnerzy serwisu:

ČD Cargo kupi dziesięć kolejnych Traxxów MS

Michał Szymajda 26.03.2021 4,4k

ČD Cargo kupi dziesięć kolejnych Traxxów MS
Fot. CD Cargo
Największy czeski przewoźnik towarowy zdecydował się na zakup kolejnych dziesięciu lokomotyw Traxx. – Odnowienie i modernizacja floty lokomotyw to jeden z priorytetów ČD Cargo – powiedział prezes przewoźnika.
– W ubiegłym roku przewieźliśmy 4,5 mln ton towarów poza granice Czech, w tym roku planujemy podwoić ten wolumen. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup nowoczesnych lokomotyw wielosystemowych. Nasza decyzja została już zatwierdzona przez radę nadzorczą spółki. Bez nowoczesnych wielosystemowych lokomotyw nie jesteśmy w stanie działać na rynkach zagranicznych, a to kierunek, w którym chcemy się rozwijać – powiedział prezes zarządu ČD Cargo Tomáš Tóth. Innym powodem, dla których ČD Cargo kupi nowe elektrowozy jest konieczność odnowienia części starszych pojazdów.

– Stare lokomotywy są coraz mniej dostępne, są drogie w eksploatacji, nie mają osiągów, które by nas zadowalały, zwłaszcza przy prowadzeniu ciężkich pociągów na dalekie dystanse. Wiele z nich nie może wyjeżdżać za granicę – powiedział prezes Kolei Czeskich.

Zaproszenie do składania ofert w przetargu na 10 multisystemowych pojazdów skierowano do 13 potencjalnych dostawców. Wybrano ofertę firmy Bombardier Transportation, obecnie należącej do grupy Alstom. Z lokomotywami Traxx MS złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę. Dotąd kupiono dziesięć lokomotyw, teraz zdecydowano się dokupić, w ramach prawa opcji, dziesięć kolejnych. W ramach tego zadania możliwa jest realizacja dostaw jeszcze dwudziestu Traxxów MS.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony