Partnerzy serwisu:

ČD Cargo chcą kupić aż 55 nowych lokomotyw

Michał Szymajda 22.01.2018 4,7k

ČD Cargo chcą kupić aż 55 nowych lokomotyw
fot. Siemens
Największy czeski przewoźnik towarowy – ČD Cargo – rozpisał największy w swojej 11-letniej historii przetarg (kiedy doszło do wydzielenia przewoźnika ze struktur jednego ČD). Chce kupić 50 wielosystemowych lokomotyw elektrycznych i 5 spalinowych.
55 lokomotyw przewoźnik będzie zamawiać w kolejnych transzach, w pierwszej kolejności chce kupić 10 elektrowozów i trzy spalinowozy. Na realizację pozostałych zakupów będzie miał czas przez cztery lata od podpisania umowy z dostawcą i zapewne z tej możliwości skorzysta.

Pierwsze lokomotywy miałyby dotrzeć do Czech jeszcze w tym i w przyszłym roku. Konieczność realizacji dostaw w tak krótkim terminie wskazuje na Siemensa, który swoje Vectrony jest w stanie zbudować i dostarczyć nawet w kilka miesięcy. Przypomnijmy, że ČD Cargo posiada już w swoim taborze 8 takich lokomotyw (poprzedni przetarg zakładał dostawę 5 sztuk w ramach umowy podstawowej i 3 kolejnych w ramach prawa opcji, którą zrealizowano).

Operator chce doprowadzić do wymiany najstarszej części floty i aktywniej wejść na rynek przewozów transgranicznych do państw ościennych. Dlatego wielosystemowe lokomotywy mają być technicznie przygotowane do wjazdu na teren Polski, Niemiec, Słowacji, Węgier i Austrii. ČD Cargo dodatkowo punktować będzie możliwość wjazdu nimi na teren Słowenii i Chorwacji. Operator stara się o pozyskanie kredytowania na zakup lokomotyw.

W najbliższych miesiącach ČD Cargo rozpisze też przetarg na modernizację sporej liczby posiadanych przez siebie lokomotyw z silnikiem diesla.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony