Partnerzy serwisu:

Czy pociągów Łódź – Toruń jest zbyt mało?

Kasper Fiszer 18.11.2016 275

Czy pociągów Łódź – Toruń jest zbyt mało?
Pociąg do Torunia w Aleksandrowie Kujawskimfot. Kasper Fiszer.
Pomiędzy regionami łódzkim i kujawsko-pomorskim powinno być więcej pociągów regionalnych – przekonuje grupa podróżnych z Włocławka. Uzyskali oni poparcie przewodniczącego tamtejszej rady miasta. Póki co jednak liczba połączeń Regio z Łodzi do Torunia pozostanie na tym samym poziomie jednej pary kursów.
Liczba pociągów regionalnych łączących województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie od lat utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Pomiędzy Łodzią a Toruniem kursuje obecnie tylko jeden bezpośredni kurs Przewozów Regionalnych, z Kutna do Torunia uruchamiane są cztery dodatkowe pary połączeń kategorii Regio. Podróżni już kilkakrotnie wnioskowali o poprawę oferty na tym odcinku, np. w listopadzie 2014 r., kiedy w rozkładzie pozostawała taka sama liczba kursów, realizowanych jednak przez Arrivę RP.

Pociąg pomógłby w walce z bezrobociem?

Jak czytamy w liście przesłanym do naszej redakcji, problemy pasażerów pozostają aktualne do dziś. – Mieszkańcy powiatów włocławskiego i kutnowskiego od pewnego czasu borykają się z problemami dojazdu do miejsc pracy i szkół zlokalizowanych w Łodzi i Zgierzu. Uruchomienie dodatkowych pociągów rozwiązałoby tę kwestię – argumentują podróżni, dodając, że ułatwienie dojazdu do pracy mogłoby pomóc w walce z wysokim bezrobociem.

Wnioskują oni o wprowadzenie do rozkładu jazdy przynajmniej jednej dodatkowej pary połączeń w pełnej relacji. – Brakuje pociągu w kierunku Torunia po godz. 17:00 z Łodzi i po godz. 8:00 z Torunia – wskazują. Działania na rzecz uruchomienia nowych połączeń wsparł przewodniczący Rady Miasta Włocławka Jarosław Chmielewski, który skierował do marszałków województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego pismo z wnioskiem o uzupełnienie oferty o dodatkowe kursy.

W grudniu kursów nie przybędzie

– Uruchomienie ww. połączeń jest bardzo potrzebne z racji tego, iż spora część samych studentów podróżuje z Włocławka i okolic do Kutna, by przesiąść się na pociągi do Poznania i Łodzi, gdzie zlokalizowane są duże uczelnie – wskazuje. Dodaje również, że najbardziej brakuje pociągu umożliwiającego wyjazd z Kutna w kierunku Włocławka ok. godz. 18:30. Pomiędzy kolejnymi kursami Regio występuje bowiem wówczas blisko 3,5-godzinna przerwa (należy jednak zauważyć, że w jej trakcie z Kutna odjeżdżają trzy pociągi dalekobieżne PKP Intercity).

Poprawy sytuacji pasażerów z pewnością nie przyniesie jednak wchodzący w życie w grudniu nowy roczny rozkład jazdy. – W rozkładzie 2016/2017 planujemy zachować jedną parę połączeń Łódź Kaliska – Toruń Główny – Łódź Kaliska – informuje bowiem Anna Piotrowska, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Przewozów Regionalnych. Według projektu grafiku połączeń zamieszczonego na stronach internetowych PKP PLK, godziny odjazdów pozostaną praktycznie niezmienione.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony