Partnerzy serwisu:

Stadler: Rozwój przemysłu kolejowego jest Polsce potrzebny

Christian Spichiger 05.03.2016 232

Stadler: Rozwój przemysłu kolejowego jest Polsce potrzebny
Flirt3fot. Rynek Kolejowy
W pełni zgadzam się z tezą, że rozwój przemysłu kolejowego jest Polsce potrzebny i wpłynie pozytywnie na gospodarkę i jej konkurencyjność. Plan strategicznego wsparcia dla tego sektora odbieram więc bardzo pozytywnie i liczę na to, że Stadler Polska będzie jednym z jego beneficjentów – pisze Christian Spichiger, prezes Stadler Polska.
Jesteśmy od prawie 10 lat częścią polskiego rynku kolejowego. Otworzyliśmy i sukcesywnie rozwijamy zakład w Siedlcach, który dziś zapewnia ponad 700 miejsc pracy, w tym dla pracowników administracji, inżynierów i wysoko wykwalifikowanych, wyszkolonych przez nas specjalistów. Wszyscy pracownicy zakładu w Siedlcach są Polakami. Zgodnie z przyjętym przez firmę modelem biznesowym dzielimy się naszym międzynarodowym know-how, dzięki czemu możemy w Polsce produkować nowoczesne pojazdy na najwyższym europejskim poziomie.

Stadler Polska jest firmą opartą na innowacjach, co przekłada się także na współpracę z naszymi partnerami. Dzięki temu nasi polscy poddostawcy rozwijają swoje technologie i dostarczają produkty do zakładów Stadlera zlokalizowanych w całej Europie. Obecnie ponad połowa komponentów pociągów z Siedlec produkowana jest przez prawie 2 tys. polskich poddostawców.

Czujemy się ważną częścią polskiej gospodarki, zatrudniamy polskich pracowników, płacimy podatki i pracujemy na rzecz polskiego eksportu, ponieważ pojazdy z Siedlec trafiają na wiele najbardziej wymagających rynków Europy. Spośród producentów pojazdów szynowych w Polsce Stadler jest obecnie największym eksporterem. Chcemy dalej rozwijać się w Polsce, zdobywać kontrakty, inwestować, kształcić i zatrudniać nowych pracowników.

Jestem przekonany, że nasze dotychczasowe zaangażowanie i silna współpraca z polskim przemysłem przyczyni się do tego, że będziemy wspólnie z innymi firmami, na zasadach konkurencyjnych, budowali silny, nowoczesny polski przemysł kolejowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony