Partnerzy serwisu:

Cztery oferty na opracowanie przebudowy stacji Mysłowice

Martyn Janduła 01.06.2017 776

Cztery oferty na opracowanie przebudowy stacji Mysłowice
Stacja w Mysłowicachfot. My another account, domena publiczna
PKP PLK chce zlecić opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy stacji Mysłowice. W postępowaniu przetargowym otwarto już koperty z ofertami. Do zadania zgłosiło się czterech chętnych.
Wykonanie projektu odbędzie się w ramach projektu inwestycyjnego „Rewitalizacja linii kolejowej nr 138 na odcinku Katowice – podg. Szabelnia – Mysłowice. Projekt swoim zakresem będzie obejmował linię kolejową nr 138 na odcinku Mysłowice – podg. Szabelnia oraz stację Mysłowice.

Stacja węzłowa

Mysłowice to stacja węzłowa, gdzie łączą się dwutorowe, zelektryfikowane szlaki z Mysłowic Brzezinki (linia kolejowa nr 138 Oświęcim – Katowice) i z Sosnowca Jęzora (linia kolejowa nr 134 Jaworzno Szczakowa – Mysłowice). Tu odgałęzia się również jednotorowa łącznica nr 655 Mysłowice – Katowice Muchowiec. Oprócz projektu przygotowane zostaną również materiały przetargowe dla wyłonienia wykonawcy prac. Wykonawca ma się postarać o pozwolenia i uzgodnienia niezbędne do realizacji inwestycji.

Nastąpiło już otwarcie kopert z ofertami. Do zadania zgłosiło się czterech wykonawców. Teraz oferty zostaną ocenione z uwzględnieniem kryterium ceny (60%), "organizacji” (20%) i doświadczenia osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Prace projektowe muszą zakończyć się do końca lutego 2018.

Projekt ma na celu przywrócenie i podwyższenie prędkości handlowej i podniesienie maksymalnego dopuszczalnego nacisku osiowego, a także poprawę przepustowości linii i stacji.

Zadecyduje cena?

Najtańsza oferta opiewa na kwotę 7,257 mln zł brutto i pochodzi od konsorcjum Systra, Biuro Projektowe – Konsultingowe BPK Mosty. Wykonawca zadeklarował, że zakończy opracowywanie prac projektowych 23 listopada 2017 roku. Do 14 grudnia ma być złożony z kolei wniosek o pozwolenie na budowę. Zakończenie III etapu zamówienia, czyli opracowanie projektów wykonawczych bez branż automatyki i telekomunikacji, firma deklaruje na 9 stycznia 2017 roku. Opracowanie dokumentacji przetargowej na wybór wykonawcy robót budowlanych oraz PFU ma być gotowe 14 lutego 2018 roku. Zakończenie V etapu, który polega na uzyskaniu certyfikatu pośredniego, powinno nastąpić 28 lutego 2018 roku. Wszyscy oferenci deklarują zbieżne daty wykonania poszczególnych etapów zamówienia.

Droższą ofertę złożyło konsorcjum TPF. Ich oferta wynosi 7,86 mln zł brutto. Kolejna firma – Multiconsult Polska – zaproponowała z kolei 9,67 mln zł brutto. Najdroższa oferta pochodzi od konsorcjum BBF, Idom Inżynieria, które za opracowanie dokumentacji chce 10,3 mln zł brutto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony