Partnerzy serwisu:

Cztery nowe myjnie PKP Intercity

Jakub Madrjas 06.09.2016 540

Cztery nowe myjnie PKP Intercity
Grafika ilustracyjnawiz. PKP Intercity
PKP Intercity ogłosiło zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentów potrzebnych do budowy czterech myjni automatycznych.
Chodzi o opracowanie programów funkcjonalno–użytkowych dla projektów budowy czterech obiektów wraz z urządzeniami i towarzyszącą infrastrukturą. Na wykonanie PFU wykonawca będzie miał cztery miesiące. Oferty można składać do 21 września. Będą oceniane według kryterium najniższej ceny.

Jak tłumaczy „Rynkowi Kolejowemu” biuro prasowe spółki, powodem ogłoszenia postępowania na wykonanie programów funkcjonalno–użytkowych brak doświadczenia w realizacji tego typu przedsięwzięć. – Dokumentacja tego typu nie jest projektem budowlanym, a jedynie wstępem do jego opracowania – zaznaczają przedstawiciele przewoźnika. Programy określą m.in. parametry brzegowe inwestycji czy funkcje użytkowe. Myjnie powstaną w miejsce istniejących obiektów.

PKP Intercity planuje wybudować dwie całoroczne myjnie: w Przemyślu Bakończycach i Wrocławiu (przy ul. Paczkowskiej) oraz myjnię letnią w Krakowie przy il. Składowej. Czwarty program ma być przygotowany dla budowy i modernizacji letniej i zimowej myjni w Warszawie.

Przewoźnik rozważa wyposażenie myjni w oczyszczalnie ścieków, urządzenia do zbierania deszczówki czy alternatywne źródła energii. – Oczekujemy, aby obiekt był nowoczesny, ekologiczny i energooszczędny. Przygotowanie dokumentacji umożliwi nam wybór optymalnego rozwiązania – podsumowują przedstawiciele PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony