Partnerzy serwisu:

Cztery bomby lotnicze na budowie estakady kolejowej w Krakowie

Jakub Madrjas 05.09.2019 2,6k

Cztery bomby lotnicze na budowie estakady kolejowej w Krakowie
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Podczas prowadzenia prac przy rozbiórce nasypu kolejowego (na wysokości budynku przy ul. Blich 9) odnaleziono 4 bomby lotnicze, pochodzące z okresu II wojny światowej. Każda waży 100kg - informuje urząd miasta Krakowa.
Jak informuje magistrat, na miejscu pracuje Małopolska Policja i PSP, wezwany został także patrol minersko-pirotechniczny, który trwa rozpoznanie. Wstrzymany został ruch samochodowy i pieszy. Wstrzymano także ruch kolejowy. Czasowo uruchomiono komunikację tramwajową i autobusową na Grzegórzeckiej i Dietla. Może zostać ponownie wstrzymana po decyzji saperów.

W tym miejscu rozbierany jest nasyp; w jego miejsce powstanie druga część estakady kolejowej budowanej w ramach modernizacji linii E30. 

- Podczas rozbiórki nasypu kolejowego przy ul. Blich, w rejonie skrzyżowania z ul. Kopernika, robotnicy natknęli się na niewybuchy. Teren został zabezpieczony, na miejsce wezwano służby. Trwają działania saperskie, przy asyście Policji i Straży Pożarnej. Na prośbę służb wstrzymany został ruch w okolicy. Na linii średnicowej, do godz. 14:15 trwa planowa przerwa w kursowaniu pociągów. Jeżeli zamknięcie potrwa dłużej będziemy informować o zmianach w kursowaniu pociągów - informuje "Rynek Kolejowy" Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony