Partnerzy serwisu:

Czterdziesty klient na Vectrona

inf. pras. 13.07.2018 2,3k

Czterdziesty klient na Vectrona
fot. Siemens
Grupa Rath oraz Siemens Mobility podpisały kontrakt na dostawę trzech wielosystemowych lokomotyw Vectron MS. Lokomotywy będą ciągnęły pociągi towarowe w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Niderlandach, Polsce i Słowacji. Pierwsza lokomotywa zostanie dostarczona w grudniu 2018 roku – poinformował producent.
Lokomotywy zostaną zbudowane w fabryce Siemensa w Munich-Allach. Dzięki temu zamówieniu RTB Cargo, transportowa firma wchodząca w skład grupy Rath wejdzie po raz pierwszy w posiadanie własnej wielosystemowej floty.

– Grupa Rath jest czterdziestym klientem podpisującym kontrakt na naszego Vectrona. Duża popularność tej lokomotywy potwierdza wysoką jakość i niezawodność naszych pojazdów w całej Europie – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa w Siemens Mobility Division, cytowana przez producenta.

Lokomotywy przygotowywane dla grupy Rath charakteryzują się maksymalną mocą wyjściową 6400 KW i maksymalną prędkością 160 km/h. Vectron MS działa w systemie sieci prądu zmiennego 15 kV/ 16.7 Hz, 25 kV/ 50 Hz oraz 1.5 kV i 3 kV napięcia stałego DC i jest wyposażona w krajowy system kontroli pociągu oraz w europejski system kontroli pociągu (ETCS).

Siemens chwali się, że sprzedał już 724 lokomotyw Vectron dla 40 klientów z 15 krajów. Flota lokomotyw przejechała już ponad 130 milionów kilometrów. W Polsce lokomotywy Vectron są operowane przez PKP Cargo, DB Cargo Polska. W lutym tego roku zostały zakupione także przez polski pool taborowy Industrial Division.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony