Partnerzy serwisu:

Częstochowa: Pasażer pobił potrąconego przez pociąg i maszynistę

Jakub Madrjas 14.04.2016 345

Częstochowa: Pasażer pobił potrąconego przez pociąg i maszynistę
Fot. Dominik Wójcik
Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, pasażera pociągu relacji Wrocław – Warszawa, który znieważył funkcjonariuszy policji. Było to zaraz po tym, jak mężczyzna użył siły wobec... potrąconego przez pociąg pieszego, a następnie zaatakował interweniującego maszynistę – informuje częstochowska policja.
Jak informuje policja, do nietypowego wypadku doszło 10 kwietnia około godziny 21:20 na częstochowskim dworcu kolejowym, gdzie pociąg IC ŚLĘŻA 16107 relacji Warszawa-Wrocław potrącił znajdującego się na torach 26-letniego pieszego. "Najprawdopodobniej pijany pieszy przechodził przez tory i zachwiał się schodząc z torowiska, uderzając o lokomotywę" – informuje policja (w rzeczywistości Pendolino to skład zespolony). 

Mężczyzna doznał tylko stłuczenia ręki. Badanie trzeźwości wykazało, iż miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie oczekiwania na służby z pociągu wybiegł zdenerwowany pasażer, który podbiegł do leżącego na torach i go zaatakował. – Sprawca szarpał rannego, uderzał nim o torowisko. Widząc tę sytuację, zainterweniował maszynista. W odwecie, został znieważony przez sprawcę, który też użył siły wobec maszynisty – czytamy w kronice policyjnej. Pasażer wrócił do pociągu i jak gdyby nic się nie stało oczekiwał na wznowienie ruchu pociągów.

Powiadomieni policjanci zatrzymali agresywnego pasażera. Okazał się nim 41-letni mężczyzna. W trakcie czynności policyjnych mężczyzna stawiał czynny i bierny opór oraz znieważał mundurowych. Został zatrzymany. Czynności w tej sprawie trwają.

Aktualizacja

Nasz Czytelnik pan Kamil, który jechał tym pociągiem wyjaśnia, że w rzeczywistości chodziło o pociąg IC ŚLĘŻA 16107 (na podstawie informacji Policji o odwrotnej relacji wnioskowaliśmy, że był to pociąg EIP 6100). - Do sytuacji doszło paręnaście metrów przed wjazdem na peron. Mimo że potrącenie było niegroźne, do pracy jak zwykle przystąpiła komisyjna policja i odjazd pociągu zbyt szybko się nie zapowiadał. Na szczęście jakiś czas później odjeżdżał w kierunku Wrocławia IC Fredro i pasażerowie jadący dalej przesiedli się do niego - informuje nasz Czytelnik.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony