Partnerzy serwisu:

Pociągów Częstochowa – Kraków nie przybędzie, ale będą lepsze godziny

Kasper Fiszer 09.11.2021 4,5k

Pociągów Częstochowa – Kraków nie przybędzie, ale będą lepsze godziny
Tablica odjazdów na stacji Częstochowafot. Kasper Fiszer
Podróżujący z Częstochowy do Krakowa będą mieć do dyspozycji tyle samo kursów, co obecnie – informuje PKP Intercity, przedstawiając założenia nowego rocznego rozkładu jazdy. Godziny odjazdów mają jednak zostać lepiej dopasowane do potrzeb podróżnych. Więcej pociągów odjedzie w stronę Krakowa popołudniu.
Do 2020 r. przez Częstochowę kursował cały szereg pociągów PKP Intercity pozwalających na dogodny dojazd do Krakowa. W czasie długotrwałej modernizacji trasy Katowice – Kraków to właśnie przez częstochowską stację Stradom kierowane były bowiem kursy obsługujące ciąg Wrocław – Opole – Kraków – Rzeszów. Wraz z zakończeniem opóźnionego remontu i przywróceniem dobrych parametrów technicznych podstawowej trasy narodowy przewoźnik zmienił przebieg kursów, znów planując ich przejazd przez stolicę Górnego Śląska.

Oferta pogorszyła się po zakończeniu remontu na Górnym Śląsku

Tymczasem w Częstochowie zdążył się już wykształcić popyt na szybkie połączenia do Krakowa. Obecnie jednak podróżni muszą liczyć się z dużymi odstępami pomiędzy kolejnymi kursami, np. popołudniu w kierunku Krakowa z Częstochowy można wyjechać o 15:20, a potem dopiero o 21:31. W międzyczasie dostępne są połączenia przesiadkowe, ale w ich przypadku czas jazdy jest nawet przeszło dwukrotnie dłuższy.

– Między Krakowem a Częstochową nadal kursuje sześć par pociągów w dobie – czytamy w krótkim komunikacie PKP Intercity zamieszczonym na portalu Twitter w odpowiedzi na pytanie podróżnego o przyczynę dużych odstępów czasowych pomiędzy kursami. Przewoźnik zapowiada, że również w nowym rozkładzie jazdy pociągów, który wejdzie w życie w połowie grudnia, liczba kursów nie ulegnie zmianie. Jednocześnie zapewnia, że sytuacja pasażerów chcących pojechać do Krakowa popołudniu ulegnie pewnej poprawie.

Przybędzie kursów popołudniowych. A kiedy ubędzie?


– Godziny odjazdów zostaną lepiej dostosowane do potrzeb pasażerów – czytamy. W ramach pierwszego tzw. zamknięciowego rozkładu jazdy (obowiązującego od 12 grudnia przez kilka kolejnych tygodni) o 16:03 zaplanowano odjazd pociągu TLK „Zefir”.. O 19:10 do Krakowa będzie można natomiast pojechać pociągiem TLK „Pułaski”.

Na razie nie wiemy natomiast, jakie inne zmiany w rozkładzie jazdy zostały zaplanowane – jeśli ruch pociągów popołudniu będzie istotnie większy, musi zmaleć w innych porach dnia. Nie wiemy też, ile kursów wjedzie na częstochowski dworzec Stradom, a ile zatrzyma się na położonej bliżej ścisłego centrum stacji Częstochowa. – O szczegółach polączeń w ramach nowego rocznego rozkładu jazdy, który zostanie wprowadzony wraz z pierwszą korektą 12 grudnia, będziemy informować bliżej terminu ich wejścia w życie – wskazał nam bowiem jedynie Zespół Prasowy PKP Intercity.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony