Partnerzy serwisu:

Kim są nowi członkowie zarządu PKP Cargo? [aktualizacja]

Jakub Madrjas 27.03.2018 16,6k

Kim są nowi członkowie zarządu PKP Cargo? [aktualizacja]
Fot. RK
Spółka PKP Cargo oficjalnie potwierdziła, że jej nowym prezesem został Czesław Warsewicz, w przeszłości m.in. prezes PKP Intercity. Wybrano też członka zarządu ds. finansowych.
Rada Nadzorcza spółki PKP Cargo w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, w dniu 26 marca 2018 r. podjęła uchwałę o powołaniu w skład zarządu PKP Cargo Czesława Warsewicza, powierzając mu funkcję prezesa zarządu oraz Leszka Borowca, powierzając mu funkcję członka zarządu ds. finansowych. Zmiany wejdą w życie 27 marca. Od czasu złożenia rezygnacji przez Macieja Libiszewskiego obowiązki prezesa pełnił Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

W wyniku dokonanych zmian, skład Zarządu przedstawia się następująco: Czesław Warsewicz – prezes zarządu, Leszek Borowiec – członek zarządu ds. Finansowych, Grzegorz Fingas – członek zarządu ds. handlowych, Witold Bawor – członek zarządu ds. operacyjnych, Zenon Kozendra – członek zarządu przedstawiciel pracowników.

Jednocześnie, w związku z wyborem Czesława Warsewicza na prezesa PKP Cargo, złożył on dziś rezygnację z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej – informuje spółka. – Teraz misja "PKP Cargo" – skomentował swoją nominację Warsewicz na twitterze.

Nowy prezes PKP Cargo z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie i Marketing. W latach 1993–1999 działał w sektorze prywatnym, m.in. w Company Assistance i Raab Karcher Energieservice, a od 1997 r. przez 9 lat związany z giełdową grupą kapitałową Provimi – Rolimpex. W latach 2006–2009 był prezesem PKP Intercity, potem prowadził spółkę doradczą „Blue Ocean” Business Consulting. Jest członkiem Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzialnym za przygotowanie programu w zakresie transportu.

[Aktualizacja] PKP Cargo opublikowało biogramy nowych członków zarządu. Publikujemy je poniżej:

Czesław Warsewicz z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie i Marketing, następnie prowadził pracę naukowo-badawczą w Katedrze Zarządzania Strategicznego SGH na Podyplomowych Studiach Doktoranckich w zakresie venture capital i private equity. Uczestnik pierwszej polskiej edycji programu AMP – Advanced Managemet Program, organizowanego przez IESE Business School w Barcelonie. Specjalista w zakresie transportu i zarządzania.

W latach 1994–1999 związany z sektorem prywatnym, w tym m.in. z: Raab Karcher Energieservice sp. z o.o, EVIP Internacional sp. z o.o. Od 1997 r. przez 9 lat związany z giełdową grupą kapitałową Rolimpex, gdzie pełnił m.in. funkcje Dyrektora Finansowego oraz Członka Zarządu. W latach 2006–2009 Prezes Zarządu PKP Intercity S.A. W latach 2009-2013 Dyrektor Biura spółki Patentes Talgo, czołowego producenta taboru kolejowego w Europie. Od 2013 r. jest Dyrektorem Zarządzającym – członkiem Rady Dyrektorów spółki Miller Graphics AB.

W latach 2015–2018 pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej PKP Cargo.

Leszek Borowiec posiada wykształcenie wyższe. Jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej, specjalność Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, następnie ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości. Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, specjalność finanse i rachunkowość uzyskany na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ponadto ukończył studia Executive MBA o profilu menedżerskim w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Od 2001 roku jest Adiunktem, Wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kierownikiem Katedry Rachunkowości w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania.

W latach 2001–2010 związany z Zakładem Produkcji Cystern LDS Sp. z o.o., gdzie pełnił m.in. funkcję Dyrektora Finansowego. W latach 2010–2011 był Ekspertem w Ernst & Young Business Advisory w zakresie rachunkowości zarządczej podmiotów działających w obszarze publicznym i/lub regulowanym.

W latach 2011–2013 pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Ekonomiczno – Finansowego w spółce Solino S.A. z Grupy Orlen. W latach 2014–2018 związany z Grupą Poczty Polskiej, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Pionem Finansów, a w ostatnim czasie funkcję Prezesa Zarządu Pocztowych Usług Finansowych Sp. z o.o.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony