Partnerzy serwisu:

Czeskie lokomotywy w Intercity na cztery lata. Za 5,5 mln euro

Jakub Madrjas 11.04.2022 9,3k

Czeskie lokomotywy w Intercity na cztery lata. Za 5,5 mln euro
Fot. Miłosz Pakulski, SM42.pl
Jeszcze nawet przez cztery lata w PKP Intercity będą jeździć czeskie lokomotywy zwane "Nurkami". Przewoźnik za dzierżawę każdego spalinowozu zapłaci ponad milion euro. 
W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że PKP Intercity ponownie wynajmuje pięć lokomotyw od Kolei Czeskich. Zamówienie zostało przyznane spółce České dràhy z wolnej ręki, ponieważ nikt nie zgłosił się do wcześniejszego przetargu. Decyzję o udzieleniu zamówienia podjęto 10 lutego.

Według pierwotnego ogłoszenia umowa miała zostać zawarta na rok, z opcją wydłużenia zamówienia o kolejne 12 miesięcy. Ostatecznie jednak kształt podpisanej 13 marca umowy jest inny – obejmuje ona aż 48 miesięcy, z nietypową opcją skrócenia zamówienia o rok. Poznaliśmy również wartość zamówienia – dzierżawa będzie kosztować PKP Intercity aż 5 551 800 euro netto, czyli znacznie ponad 1 mln euro za 1 spalinowóz. 

PKP Intercity już od dekady wynajmuje od Czechów spalinowe lokomotywy serii 754. Mimo to przewoźnik ma powtarzające się problemy z prowadzeniem pociągów po liniach niezelektryfikowanych. W styczniu rozpisano w końcu przetarg na 16 lokomotyw elektryczno-spalinowych (tzw. hybrydowych).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony