Partnerzy serwisu:

Czeski węgiel bankrutuje, problem dla AWT

Jakub Madrjas 05.05.2016 295

Czeski węgiel bankrutuje, problem dla AWT
Fot. Fryc, SM42.pl
Konsorcjum OKD – jedyny producent węgla kamiennego w Czechach – złożyło wniosek o upadłość. W związku z tym należący do PKP Cargo czeski przewoźnik AWT będzie żądał od OKD przedpłaty za usługi. To największy i najważniejszy klient operatora.
AWT powstało na bazie OKD Doprava, która obsługiwała linie do czeskich kopalni. Przewozy węgla to core business operatora i ponad połowa jego przewozów, o czym opowiadał w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" doskonale znający lokalny rynek Ivan Bednárik, prezes ČD Cargo. 

W związku z ogłoszeniem niewypłacalności przez OKD właściciel AWT – spółka PKP Cargo opublikowała komunikat w którym zapewnia, że usługi dla OKD będą nadal świadczone przez AWT. Jak czytamy w oświadczeniu, w celu wykluczenia ryzyka niewłaściwego i nieterminowego regulowania frachtów, wdrożona została między stronami zasada regulowania należności w formie przedpłat za świadczone usługi.

PKP Cargo zaznacza też, że niewypłacalność OKD w znacznie mniejszym stopniu ograniczy działalność spółki AWT Rekultivace a.s, która zajmie się m.in. rewitalizacją terenów poprzemysłowych, pracami rozbiórkowymi, likwidacją wyrobisk, zarządzaniem obiektami przeznaczonymi do zagospodarowania odpadów, ponieważ środki na działalność z zakresu rekultywacji terenów powydobywczych, zgodnie z prawem czeskim, zabezpieczane są w okresie prowadzenia działalności wydobywczej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony