Partnerzy serwisu:

Czesi wydłużają trasę swojego Pendolino

Michał Szymajda 25.08.2020 5,4k

Czesi wydłużają trasę swojego Pendolino
Czeskie Pendolino na stacji w Chebiefot. M. Szymajda
Od 1 września rozrośnie się siatka pociągów SC w Czechach. Ta kategoria obsługiwana jest przez siedem składów zespolonych Pendolino.
Koleje Czeskie pojadą od początku września do Karlowych Warów, znanej miejscowości wypoczynkowej. Samorząd starał się o to przez kilka lat, teraz pomysł zyskał wsparcie ministra transportu republiki – Karela Havlíčka. Minister uznał, że wsparcie krajowego ruchu turystycznego w czasie gdy zagranicznych wyjazdów jest mniej, jest istotne z punktu widzenia rodzimej turystyki.

Do tej pory najdalej na zachód kraju Pendolino docierało do Chebu i Franciszkowych Łaźni, położonych tuż przy granicy z Niemcami. Teraz jeden z kursów Pendolino, które dotychczas kończyło bieg w Chebie, zostanie wydłużone do Karlowych Warów. Pociąg będzie kursował aż z Ostrawy, przejedzie więc w zasadzie cały kraj od wschodu na zachód. Z Pragi będzie odjeżdżał o 18:43, do uzdrowiska dojedzie o 22:08. W drogę powrotną uda się o 5:52.

Wysłanie Pendolino do Karlowych jest możliwe dzięki doposażeniu stacji w Karlowych Varach w urządzenia do obrządzania tych pociągów. Po wykonanej modernizacji stacji jest możliwość np. ich odfekalniania i wodowania czy czyszczenia. Takiej instalacji brakuje np. w Ustce, gdzie również mogłyby, teoretycznie, dojeżdżać polskie pociągi Pendolino w sezonie, np. z Warszawy.

Przypomnijmy, że dla potrzeb linii Praga - Pilzno - Cheb Siemens wraz ze Skodą buduje obecnie nowoczesne wagony. Piszemy o tym tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony