Partnerzy serwisu:

Czesi pomogą Intercity ze spalinówkami

Martyn Janduła 12.12.2016 292

Czesi pomogą Intercity ze spalinówkami
fot. MJ
PKP Intercity ogłosiła oficjalnie wyniki dwuzadaniowego przetargu na dzierżawę łącznie 7 spalinowych lokomotyw. Po raz kolejny to Czesi pomogą przewoźnikowi z obsługą, gdyż zamawiający zdecydował się powiększyć budżet zamówienia.
PKP Intercity potrzebuje siedmiu lokomotyw dwukabinowych, które zdolne są do poprowadzenia pociągów pasażerskich z prędkością minimum 100 km/h. Moc silnika spalinowego nie może być mniejsza niż 1400 kW, muszą być także przystosowane do współpracy z wagonami pasażerskimi w celu ich ogrzewania lub schładzania, a także zapewnić dostęp do sprężonego powietrza. Lokomotywy muszą też posiadać ważne na terenie Polski certyfikaty i dopuszczenia.

Stąd właśnie rozpisany w połowie listopada przetarg na użyczenie lokomotyw spalinowych. Przewoźnik podzielił go na dwa zadania, o czym informowaliśmy w tym miejscu.

Gdzie są potrzebna lokomotywy?

– Lokomotywy będą wykorzystywane na trasach: Białystok – Suwałki, Gdynia – Gorzów Wielkopolski, oraz Piła – Szczecin – poinformowała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity, która dodaje, że dzierżawa lokomotyw wynika z większego zapotrzebowania spółki na pracę eksploatacyjną w trakcji spalinowej.

Jedyną ofertę w postępowaniu złożyły, wyłącznie na część zamówienia obejmującą dzierżawę pięciu spalinowozów, Koleje Czeskie. Czesi zaproponowali cenę 960 tys. euro netto. PKP Intercity określiło szacunkową wartość zamówienia na 4 964 755.60 złotych – ale brutto. Po odjęciu podatku VAT kosztorys kształtuje się na poziomie 4 036 386 złotych, co oznacza ok. 913 tys. euro.

Jednak to Czesi dostarczą

Zamawiający zdecydował się jednak na podwyższenie budżetu przeznaczonego na dzierżawę lokomotyw i przyznanie wykonawcy maksymalnej liczby punktów w kryterium oceny ofert. PKP Intercity uznało tym samym ofertę wykonawcy České Dráhy za najkorzystniejszą.

W związku z brakiem oferty w drugim zadaniu zamówienia, PKP Intercity unieważniło tę część przetargu.

PKP Intercity potrzebuje nowej umowy na wynajem lokomotyw na okres jednego roku, poczynając od 11 grudnia 2016 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony