Partnerzy serwisu:

Czesi modernizują wagony pociągów nocnych. Powstała kategoria ČD Night

Michał Szymajda 26.10.2022 3,5k

Czesi modernizują wagony pociągów nocnych. Powstała kategoria ČD Night
Wagon sypialny w ČD w ZurychuFot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
24 października Koleje Czeskie zaprezentowały nową markę swoich nocnych pociągów. Składy, które będą kursować w nocy i będą prowadziły wagony sypialne, będą nazywać się ČD Night.
Na potrzeby nowych pociągów nocnych ČD Night Česke Drahy prowadzą program modernizacji swoich wagonów sypialnych i kuszetek. Prace w dwóch zakładach przechodzi 21 wagonów sypialnych i 9 kuszetek.

W ramach unowocześnienia w wagonach wymieniana jest klimatyzacja, drzwi wejściowe, montowany jest nowy system przeciwpożarowy, zabudowane są nowe toalety, a w wagonach sypialnych wstawiane są nowe prysznice, węzeł sanitarny oraz łóżka. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji Wi-Fi, jest nowe oświetlenie ledowe, są ładowarki do urządzeń elektronicznych. Prace we wszystkich 30 wagonach, warte 250 mln koron (48 mln złotych, a więc, uśredniając, jedynie 1,8 mln za wagon), są na półmetku i zakończą się latem 2023.Pociągi ČD Night, zestawione z gruntownie odnowionych wagonów, będą kursować na trzech trasach: w ramach nowego połączenia Canopus z Pragi do Zurychu (pisaliśmy o nim tutaj), z Pragi do Budapesztu jako Metropol oraz w pociągu Slovakia do Koszyc i Humennego (z grupą wagonów do Polski, dołączaną do pociągu Chopin w Bohuminie).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony