Partnerzy serwisu:

Czesi chcą wynająć IC lokomotywy do objazdów "siódemki"

Jakub Madrjas 15.09.2016 325

Czesi chcą wynająć IC lokomotywy do objazdów "siódemki"
Fot. PLKristof, CC-BY-SA 3.0
PKP Intercity ma jednego chętnego do dzierżawy lokomotyw spalinowych do realizacji objazdów linii Warszawa – Lublin przez Parczew. To České Dràhy.
Jak już informowaliśmy, PKP Intercity w lipcu ogłosiło przetarg na dzierżawę 7 lokomotyw z napędem spalinowym przystosowanych do prowadzenia pociągów pasażerskich. Jak wyjaśniła "Rynkowi Kolejowemu" spółka, będą one dedykowane właśnie do prowadzenia pociągów Warszawa – Lublin objazdem przez Lubartów. Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj.

Wczoraj zapytaliśmy przewoźnika, jak przebiega postępowanie w tej sprawie. – Przetarg na dzierżawę siedmiu lokomotyw spalinowych jest postępowaniem dwuetapowym. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu minął 22 sierpnia 2016. Wniosek złożyły České Dràhy, obecnie trwa jego analiza i ocena – poinformowało nas biuro prasowe spółki. Wkrótce powinniśmy zatem poznać decyzję przewoźnika w sprawie wynajmu.

Tymczasem PKP PLK przygotowuje kolejny etap poprawy parametrów linii, którymi pociągi ominą modernizowaną linię nr 7 Warszawa – Lublin. Na odcinku Lubartów – Parczew linii nr 30 w kilka miesięcy ma powstać blokada liniowa i nowe urządzenia sterowania. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony