Partnerzy serwisu:

Część pociągów Warszawa – Bydgoszcz przez Iławę. Cena ta sama, czas nawet lepszy

Michał Szymajda 22.11.2017 6,8k

Część pociągów Warszawa – Bydgoszcz przez Iławę. Cena ta sama, czas nawet lepszy
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Dość niezwykle będzie wyglądała trasa części pociągów, które w nowym rozkładzie jazdy połączą Warszawę z Bydgoszczą. Pojadą okrężną trasą przez Iławę, a mimo to ich czas jazdy będzie krótszy lub podobny do pociągów, które pojadą najkrótszą linią przez Sochaczew, Włocławek i Toruń Główny.
Zmiany w rozkładzie jazdy wprowadzone zostaną 10 grudnia. Od tego dnia trzy pary pociągów PKP Intercity pojadą z Warszawy do Bydgoszczy przez Iławę. Będą to: IC Kopernik 5112/1512, IC Rejewski 5120/1520, IC Wieniawski 5118/1518). Natomiast IC Kujawiak 5122/3 przez Iławę pojedzie tylko w kierunku Warszawy. Po drodze zatrzymają się na nowych stacjach m.in. Toruń Miasto, Toruń Wschodni, Jabłonowo Pomorskie oraz Iława Główna.

Oznacza to, że między Iławą Główną a Warszawą Wschodnią pociągi, podobnie jak składy Pendolino, nie zatrzymają się na stacjach pośrednich. Podróż między tymi dwoma stacjami będzie więc trwała tylko godzinę i 36 minut. Z czego wynika objazd?

– Trasa przez Iławę wynika z prac modernizacyjnych na liniach 18 i 3, których wykonanie ma zwiększyć przepustowość trasy do Poznania, a także umożliwić swobodne kursowanie pociągów na trasie Gdynia – Łódź i dalej w kierunku Krakowa lub Katowic – powiedziała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Pociągi wytrasowane przez Iławę pojadą od kilku do kilkunastu minut szybciej niż składy TLK kursujące tradycyjną trasą.

– Cena za przejazd na trasie Warszawa – Toruń/ Bydgoszcz, w przypadku jazdy przez Iławę, nie zmieni się i będzie liczona według kilometrówki jak przez Włocławek – dodaje rzeczniczka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony