Partnerzy serwisu:

Pociągi PKP Intercity na trasie Warszawa – Radom podrożały? [sprostowanie]

Michał Szymajda 13.02.2019 5,6k

Pociągi PKP Intercity na trasie Warszawa – Radom podrożały? [sprostowanie]
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Większość pociągów spółki PKP Intercity, które kursują obecnie z Warszawy do Radomia korzysta nie z najkrótszej trasy przez Warkę, lecz, w związku z jej remontem, z objazdu przez Idzikowice. – W incydentalnym przypadku doszło z tego powodu do sprzedaży droższego biletu, ale spółka cały czas oferuje, bez względu na to jaką trasą pojedziemy, Bilety Taniomiastowe w obniżonej cenie – wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.
8 lutego PKP Intercity w komunikacie na swojej stronie poinformowało, że zrówna odległość taryfową dla pociągów, które jeżdżą przez Idzikowice do tych, które jeżdżą przez Warkę. Stanie się to w wypadku czterech pociągów IC, które łączą Olsztyn i Warszawę z Krakowem, przejeżdżając przez Radom. Chodzi o IC Żeromski, Sienkiewicz, Orłowicz i Kolberg. To wyeliminuje sytuację, w której sprzedaż droższego biletu przez kasjera w ogóle będzie możliwa, jak w przypadku pasażera z Radomia, którego historię opisała 28 stycznia Gazeta Wyborcza.  

– Zmiana ta jest odstępstwem od ogólnych zasad ustalania opłat za przejazdy pociągami TLK i IC, ustalonymi w Taryfie przewozowej Spółki „PKP Intercity” (TP-IC) i w wybranych przypadkach spowoduje obniżenie ceny biletu – informuje PKP Intercity.

W tekście z 12 lutego napisaliśmy, sugerując, że była to sytuacja powszechna, że pasażerowie wyruszający z Warszawy Centralnej i kupujący bilet do Radomia (a także w przeciwnym kierunku) w dniu odjazdu pociągu zamiast 30 zł płacili aż 46 zł. Tak wynikałoby z różnicy w liczbie pokonywanych kilometrów, na podstawie których wylicza się cenę biletu (dla trasy przez Warkę to 103 km, przez Idzikowice (CMK) – 176 km). Tymczasem na linii obowiązuje Bilet Taniomiastowy, który w wersji standardowej kosztuje tylko 24,90. 

Po godzinie 17.00 13 lutego PKP Intercity przysłało sprostowanie co do zaistniałej sytuacji. 

"Bilety z Radomia nie zdrożały i nie staniały. Obowiązuje tam Bilet Taniomiastowy (podobnie w relacjach ze Skarżyska-Kamiennej i Kielc), którego cena nie zależy od trasy przejazdu i wynosi w relacji Radom-Warszawa 24,90 zł. Wcześniej media podjęły problem z ceną biletu, jednak jak wyjaśniono sytuacja miała charakter incydentalny i wynikła z błędu kasjera, który nie sprzedał tej oferty pasażerowi."

Za pomyłkę w treści poprzedniego artykułu - przepraszamy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony