Partnerzy serwisu:

Część linii kolejowych na południu Niemiec zamknięto ze względu na śnieżyce

Artur Bogdanowicz 10.01.2019 2,2k

Część linii kolejowych na południu Niemiec zamknięto ze względu na śnieżyce
Fot. DB AG / Uwe Miethe
Od kilku dni nasi zachodni sąsiedzi borykają się z problemami pogodowymi. Kilkanaście miejscowości w południowej Bawarii (a także dalej w Austrii) odciętych jest komunikacyjnie od świata.
Od soboty nie kursują pociągi m.in. na trasie Garmisch Partenkirchen – Innsbruck, na krótkim odcinku możliwe było uruchomienie komunikacji zastępczej. Pociągi Bayerische Oberlandbahn kursują z Monachium jedynie do Holzkirchen, skąd dalej do Tegernsee dojechać można autobusami. Trasy do Bayrischzell i do Lenggries są nieprzejezdne również dla samochodów i autobusów. Zamknięte są także m.in. trasy Bad Reichenhall-Berchtesgaden i Immenstadt-Oberstdorf.

Z powodu powalonych na tory drzew nie kursują pociągi na kilku trasach w Turyngii i Saksonii (m.in. z Bischofswerdy do Görlitz). Oznacza to m.in., że pociągi z Drezna do Węglińca nie jeżdżą. Za kilka par pociągów uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Sytuację pogarsza strajk ostrzegawczy związku zawodowego Verdi, który sparaliżował lotniska w Sztuttgarcie, Kolonii i Düsseldorfie i doprowadził do anulowania wielu krajowych lotów. Z powodu intensywnych opadów śniegu w ostatnich dniach także lotniska w Monachium i Innsbrucku borykały się z dużymi opóźnieniami. Kilkadziesiąt lotów z Monachium zostało anulowanych, zaś lotnisko w Innsbrucku było czasowo zamknięte, a samoloty kierowano właśnie do Monachium.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony