Partnerzy serwisu:

Czechy: Urząd Antymonopolowy nie zgadza się na zakup Railjetów

Railway Insider/lp, Rynek Kolejowy, 11 sierpnia 2011 11.08.2011 124

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2011-08-11 16:35:26 Autor: daniel
---.opera-mini.net
Cos mi tu polskĂĄ pachnie...
2011-08-11 17:12:20 Autor: berdys
---.play-internet.pl
heh, u nas by sie takie przydaly, zamiast tego szmelcu ktory ma IC. I powinny jezdzic na TLK z rezerwacja miejsc- nawet za 5 zeta.
2011-08-11 17:22:11 Autor: Mattijjah
---.236.26.56

Mattijjah
Ciekawe gdzie był ów urząd jak kupowali swoje Pendo, które też jeździ max. 160 a mogłoby więcej...
2011-08-11 17:28:08 Autor: m.
---.static.sitel.net.pl
Myślę, że jest całkiem możliwe, że owego urzędu jeszcze wtedy w ogóle nie było na świecie :D .
2011-08-11 17:54:17 Autor:
---.adsl.inetia.pl
niestety, to też są Słowianie, choć czasem mądrzejsi od naszych \"asów\". kolejarz
2011-08-11 18:22:39 Autor: kolejarz emeryt PKP
---.cable.net-inotel.pl
o ile dobrze pamietam to skoda startowała w polsce w przetargach razem z newagiem. jeśli to fakt to dobra szkołę pobrali od newagu w protestowaniu ze protestują, może lokomotywe skoda potrafi zbudować ale co do wagonów to mam duże zastrzeżenia
2011-08-11 19:19:30 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
Nie chcem, ale - no... - chyba muszem (z dedykacją dla niepodważalnego mędrca @cosmo oraz dla wszystkich mądrali od \"kupienia tanich rail jetów\"):

Ha, ha, ha :-))) !!!

Hi, hi, hi :-))) !!!

He, he, he :-))) !!!

Hła, hła, hła :-))) !!!
2011-08-11 19:24:39 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
kolejarz emeryt PKP

Skoda NIE startowała w przetargu IC, bo zwyczajnie nie miała z czym. Startowało 4 oferentów w dialogu konkurencyjnym - ostatecznie ofertę złożył tylko jeden - i być może bardzo dobrze, boby się mogło jeszcze przedłużyć (ten przetarg trwał TRZY LATA, ile więc można?)
2011-08-11 19:59:27 Autor: Adam Zz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Buhahahaha!
RailJet po wuju!
2011-08-11 20:16:04 Autor: króliczek
---.adsl.inetia.pl
To dobrze się składa, bo za naszą prezydencję w UE policzymy sobie stawkę ok. 206,7 mln Euro. Następnie zapłacimy tymi pieniędzmi Siemens-owi za 16 Railjet-ów, które pójdą do PKP IC do Husarzy ( reszta Taurusów 1216 stosownie do potrzeb byłoby z OBB ) . W ten sposób, będzie Pendolino i RailJet w PKP IC. Tylko jeszcze czy zgodzi się na to żona króliczka, bo trzyma kasę.
2011-08-11 22:45:19 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Czekamy na protest Newagu
2011-08-12 05:34:57 Autor: kolejarz emeryt PKP
---.cable.net-inotel.pl
robert wyszyński - super znawco, gdzie w mojej wypowiedzi jest napisane że skoda z newagiem startowała w przetargu dla IC , trochę wiecej wiedzy i zrozumienia kolego
2011-08-12 07:46:53 Autor: emeryt
---.abp.pl
RW pan stale się tak podnieca jeżdżąc kolejką HO?
2011-08-12 08:47:31 Autor: AST
---.dynamic.chello.pl
Panowie, dlaczego się śmiejecie? Popatrzmy w tym kontekście na nasze ostatnie decyzje zakupowe ... . Uważam tak jak wieszcz Jan Kochanowski, że \"nową przypowieść Polak sobie kupi(ł) , że i przed szkodą, i po szkodzie głupi\"
2011-08-12 11:42:47 Autor: Zbix
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Robert Wyszyński - czy ty aby masz pojęcie o czym piszesz? Zapytam z czego tak bardzo się śmiejesz? - Z tego, że CD chciało sobie kupić te pociągi pomijając jakiekolwiek procedury przetargowe? No bo taka jest prawda, urząd antymonopolowy nie ma zastrzeżeń do samego produktu, ma zastrzeżenia do formy w jakiej chce się go pozyskać. Innymi słowy mówiąc CD chciało orżnąć system kupując wagony z wolnej ręki bez organizowania jakiegokolwiek nawet ustawionego przetargu a to prędzej czy później musiało się tak skończyć... .
2011-08-12 14:11:41 Autor:
---.dynamic.chello.pl
IC ki i ich hu...j...asze a racze Siemensozłom to \"aluminiowy parch\" nieprzystosowany do jazdy po polskich szlakach .. Brawo dla Urzędu Antymonopolowego w Czechach !
2011-08-12 14:12:57 Autor:
---.dynamic.chello.pl
@berdys Ty sie ze swoim członkiem na łby zamieniłeś.. czytaj uważnie.. powyżej..
2011-08-12 15:26:24 Autor: sphinx1
---.internetia.net.pl
@kolejarz emeryt PKP
\"robert wyszyński - super znawco, gdzie w mojej wypowiedzi jest napisane że skoda z newagiem startowała w przetargu dla IC , trochę wiecej wiedzy i zrozumienia kolego\"

Nie jestem Wyszyński, ale odpowiem - Skoda nigdy nie startowała u nas z Newagiem. Były plotki (i tylko plotki), że wystartują razem w wielkopolskim, ale na plotkach się skończyło.
2011-08-16 08:22:06 Autor: rejow
---.skanska.pl
Urząd antymonopolowy na razie wydał tylko blokadę na decyzje, ostateczne wyrok dopiero zapadnie a przedstawiciel Siemensa się wypowiedział ze podtrzyma ofertę do decyzji urzędu.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony