Partnerzy serwisu:

Będzie więcej międzynarodowych połączeń Arrivy między Pragą a Nitrą

Roman Czubiński 14.09.2019 36

Będzie więcej międzynarodowych połączeń Arrivy między Pragą a Nitrą
Pociąg z Pragi do NitryFot. Arriva CZ
Duże zainteresowanie podróżnych przewozami kolejowymi między Czechami a Słowacją skłoniło czeski oddział Arrivy do zwiększenia oferty na trasie Praga – Nitra. Od początku września pasażerowie mogą korzystać z drugiej pary połączeń we wszystkie dni tygodnia, zamiast – jak dotychczas – tylko w weekendy.
Bezpośrednie pociągi Praga – Nitra przestały kursować wkrótce po rozpadzie Czechosłowacji w 1993 r. Przed blisko czterema laty czeski oddział Arrivy postanowił przywrócić ich kursowanie na zasadach komercyjnych. Szybko okazało się, że była to trafna decyzja: popyt na podróżowanie między stolicą Czech a zachodnią Słowacją zaczął przekraczać podaż miejsc.

Początkowo od poniedziałku do czwartku stolicę Czech i blisko 80-tysięczną Nitrę łączyła tylko jedna para pociągów Arrivy. W piątki i soboty, w związku ze zwiększonym weekendowym zainteresowaniem klientów, przewoźnik uruchamiał dodatkowy pociąg w kierunku Nitry, a w soboty i niedziele – powrotny do Pragi. Jak twierdzi cytowany przez portal zdopravy.cz dyrektor handlowy Arriva vlaky Jiří Nálevka, postulat dodania drugiej pary pociągów także w pozostałe dni był jedną z najczęściej zgłaszanych przez pasażerów uwag do rozkładu jazdy.

Dlatego z początkiem września rozkład jazdy został zagęszczony. Podróżujący w obu kierunkach mają do dyspozycji pociąg poranny i popołudniowy. Mimo upływu ponad dwóch tygodni czeski oddział Arrivy nie zaktualizował jednak wszystkich informacji na swojej stronie internetowej: choć można w niej znaleźć obecny rozkład jazdy, w części tekstowej nadal widnieje informacja o „9 parach pociągów w tygodniu”.

Czas przejazdu między Pragą a Nitrą wynosi ok. 6,5 godziny (dokładna wartość nieco różni się w konkretnych kursach). Pociąg zatrzymuje się po drodze na 17 stacjach, w tym w Pardubicach, Ołomuńcu i Trenczynie. Przewoźnik podkreśla, że standard podróży odpowiada warunkom dostępnym w pierwszej klasie. Na pokładzie można korzystać m. in. z WiFi, zamawiać posiłki przynoszone przez personel pokładowy (przewoźnik zapewnia też bezpłatną wodę), a także korzystać ze strefy ciszy.

Bilet (z bezpłatną miejscówką) na całą trasę kosztuje 450 koron lub 17,45 euro. Studenci, osoby niepełnoletnie oraz powyżej 65. roku życia są uprawnione do 75-procentowej ulgi. Dzieci do 6. roku życia podróżują za darmo. Opłaty (25 koron) wymaga natomiast przewóz roweru lub zwierzęcia.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony