Partnerzy serwisu:

Czechy. Prywatni operatorzy kolejowi i autobusowi wychodzą z koronawirusowej hibernacji

Michał Szymajda 23.04.2020 95

Czechy. Prywatni operatorzy kolejowi i autobusowi wychodzą z koronawirusowej hibernacji
fot. RegioJet
Największy czeski kolejowy operator prywatny – RegioJet – otwiera sprzedaż biletów na pociągi w sezonie letnim. Spółka wierzy, że w drugiej połowie czerwca ruch pociągów krajowych będzie się odbywał bez większych przeszkód.
Sprzedaż biletów uruchomiono ponownie 21 kwietnia, z datami odjazdu po 14 czerwca. Kupimy je na trasy z Pragi do Ostrawy, z Pragi do Brna i Brzecławia, a także z z Brna do Ostrawy i do Bohumina (na tej ostatniej linii kursują pociągi dotowane przez państwo).

 – Wiele osób chce wcześniej zaopatrzyć się w bilety na letnią podróż. Zwłaszcza, że wielu Czechów zdecyduje się w tym roku na wakacje w kraju, więc popyt na nie będzie prawdopodobnie ogromny – powiedziała dla portalu zdopravy.cz Ivana Kašická, dyrektor transportu kolejowego i autobusowego RegioJet. Dodajmy, że premier Republiki Czeskiej Andrej Babiš, licząc się z możliwością przedłużenia zamknięcia granic, już zachęca Czechów do planowania wakacji w kraju.

W systemie sprzedaży pojawiły się wszystkie krajowe połączenia prywatnego przewoźnika, które zniknęły z rozkładu wraz z pojawieniem się w Czechach koronawirusa. Brakuje natomiast pociągów, które kończyły lub zaczynały bieg na Słowacji.

RegioJet wezwał rząd do jak najszybszego ustalenia harmonogramu wznowienia pasażerskiego transportu kolejowego do krajów sąsiednich. Uważa, że wznowienie transportu do Słowacji i Austrii ma kluczowe znaczenie. – W Austrii sytuacja szybko wraca do normy. Niezbędne jest wznowienie działalności na tym rynku. To samo dotyczy Słowacji – dodała Ivana Kašická.

Po okresie ponad miesięcznej hibernacji, uruchomione zostaną niektóre z linii autobusowych Flixbusa w Republice Czeskiej. Przewoźnik zdaje sobie sprawę z mniejszej liczby chętnych na podróż, dlatego kompensuje to sobie droższymi biletami. Na początku reaktywowane zostaną linie Praga – Brno, Ostrawa – Brno i Praga – Liberec. Połączenia z Mostu, Karlowych Warów i Czeskiego Krumlowa do Pragi ruszą nieco później, a na liniach Brno – Zlín i Brno – České Budějovice oraz Praga - Pilzno autobusy pojawią się prawdopodobnie na początku maja.

RegioJet i Flixbus zamierzają podtrzymywać ostry reżim sanitarny w swoich pojazdach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony