Partnerzy serwisu:

Czechy i Słowacja wstrzymują pociągi międzynarodowe

Witold Urbanowicz 12.03.2020 235

Czechy i Słowacja wstrzymują pociągi międzynarodowe
fot. MJ
Rząd w Czechach, w związki z pandemią koronawirusa, ogłosił stan wyjątkowy na 30 dni. Jak informują Ceske Drahy (Koleje Czeskie), wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych. Podobne rozwiązania zostają wprowadzone na Słowacji, gdzie również przestaną jeździć pociągi międzynarodowe.
W ramach przeciwdziałania rozszerzania koronawirusa rząd w Czechach ogłasza stan wyjątkowy na 30 dni. Do czwartku odnotowano w tym kraju ponad 90 przypadków zakażenia koronawirusem. Wprowadzone zostały ograniczenia w wjeździe od strony Austrii i Niemiec.

„Od północy z piątku na sobotę wstrzymujemy ruch międzynarodowy. Pociągi będą kursować do granicy i wracać. Bilety międzynarodowe można zwracać bez opłat” – podają Ceske Drahy.

Całkowicie granice zamyka też Słowacja, gdzie również wprowadzono stan wyjątkowy. Zamknięte mają zostać międzynarodowe lotniska, a przez najbliższe dwa tygodnie wstrzymane ma zostać kursowanie pociągów i autobusów międzynarodowych w ruchu pasażerskim. Na trasach krajowych pociągi będą jeździły wg rozkładu świątecznego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony