Partnerzy serwisu:

Czarne bimodalne Flirty jadą z Siedlec do Norwegii

Michał Szymajda 11.12.2020 762

arrow
arrow
Czarne bimodalne Flirty jadą z Siedlec do Norwegii
Fot. Stadler
Czarne bimodalne Flirty jadą z Siedlec do Norwegii
Czarne bimodalne Flirty jadą z Siedlec do Norwegii
Stadler rozpoczął produkcję bardzo ciekawych zespołów trakcyjnych dla norweskiego przewoźnika Norske Tog. Pojazdy budowane są wspólnie przez zakłady w Mińsku i Siedlcach.
– Czarne Flirty to pojazdy hybrydowe dla kolei norweskich Norske Tog. Pociągi są produkowane w naszym zakładzie w Mińsku na Białorusi, w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach następuje ich zestawienie i uruchomienie statyczne i częściowo dynamiczne – napisała Marta Jarosińska, rzeczniczka Stadler Polska.

Jak dodaje, następnie pojazdy jadą do portu w Świnoujściu, skąd są transportowane promem do Szwecji i dalej, po szynach, do Norwegii. Na miejscu odbywają się jazdy testowe przed finalnym przekazaniem pojazdów do klienta.

– Aktualnie dwa pociągi są w trakcie testów. W ramach zamówienia otrzymanego od Norske Tog z siedleckiego zakładu wyjedzie jeszcze 12 takich pojazdów – dodaje rzeczniczka.

Zamówienie na 14 pojazdów zostało złożone w Stadlerze w lutym i grudniu 2018. Zbudowane z aluminium zespoły trakcyjne są sześcioczłonowe, z tym, że jeden z wagonów jest krótszy i pozbawiony miejsc dla pasażerów. Mieści się w nich silnik diesla w tzw. power packu. Ponadto w pojeździe zabudowano cztery baterie trakcyjne służące do magazynowania energii pochodzącej z hamowania i wykorzystywania jej do rozruchu pojazdu na liniach bez sieci trakcyjnej. Bez użycia pantografów z takim „miksem” napędowym Flirt rozpędzi się do 160 km/h. Na zelektryfikowanych liniach ze standardowym elektrycznym napędem może pojechać z prędkością 200 km/h.

Flirty dla Norske Tog są specjalnie izolowane termicznie po to, by mogły pracować w skrajnie trudnych, warunkach pogodowych. Na pokładzie znajduje się 196 stałych miejsc siedzących, jest wydzielony przedział konduktorski i 2 toalety. Wprowadzenie do ruchu pojazdów zaplanowano w 2021 roku.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony