Partnerzy serwisu:

CZ Loko coraz aktywniejsze we Włoszech

Michał Szymajda 23.01.2017 330

CZ Loko coraz aktywniejsze we Włoszech
Lokomotywy dla włoskiego klientaFot. CZ Loko
Znany także w Polsce czeski producent lokomotyw manewrowych CZ Loko coraz śmielej poczyna sobie we Włoszech. Jeździ tam już 5 jego pojazdów.
CZ Loko właśnie poinformowało, że dwie lokomotywy serii 741.7 zostały wynajęte na okres dwóch lat przez narodowego włoskiego przewoźnika Trenitalia. Będą pracować przy przeciąganiu ciężkich ładunków na bocznicach w Weronie i w Bari. Trzecia z lokomotyw będzie pracować dla spółki córki Trenitalii w porcie w Livorno.

W połowie grudnia 2016 roku dwie lokomotywy produkcji CZ Loko zamówił przewoźnik realizujący kontrakty przy modernizacji infrastruktury - Francesco Ventura Costruzioni Ferroviarie. Zostaną dostarczone w maju. Utrzymanie pojazdów spadnie na barki włoskiego oddziału producenta.

Poza Skodą, która w ostatnich latach próbowała swoich sił przy produkcji napędów do EN57 a także sprzedawał swoje tramwaje do Wrocławia, niewielu czeskich producentów jest zainteresowanych polskim rynkiem. Wyjątkiem jest producent wagonów towarowych Legios, który zapowiedział ekspansję na naszym rynku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony