Partnerzy serwisu:

CZ Loko bliski dostaw lokomotyw manewrowych dla PKP Intercity

Michał Szymajda 13.05.2020 6,4k

CZ Loko bliski dostaw lokomotyw manewrowych dla PKP Intercity
Lokomotywa manewrowa CZ Loko Metra WarszawskiegoFot. WU
Jeden oferent zgłosił się do przetargu na dostawę dla PKP Intercity 10 lekkich lokomotyw manewrowych. To czeski producent CZ Loko.
Jedyna oferta CZ Loko opiewa na kwotę 39,1 mln zł netto (dostawca zagraniczny nie musi podawać kwoty brutto), a PKP Intercity może zapłacić za dostawę 10 pojazdów 78,2 mln zł. brutto. Wydaje się, że przy cenie 3,9 mln. złotych za sztukę lokomotywy, producent zmieścił się w założonym przez PKP Intercity planie finansowym.

PKP Intercity oczekuje dostawy niewielkich spalinowozów z rozwiązaniami ekologicznymi, którymi mogłoby wykonywać pracę manewrową przy swoich zapleczach technicznych. Oprócz dostawy 10 fabrycznie nowych lekkich lokomotyw PKP Intercity wymaga przeszkolenia na nowy sprzęt maszynistów. Zamawiający oczekuje gwarancji i rękojmi na pojazdy na okres przynajmniej 48 miesięcy.

To już drugi przetarg na dostawę 10 lekkich lokomotyw spalinowych. Poprzedni, z uwagi na przekroczenie kosztorysu, nie wyłonił dostawcy (jedyną ofertę również złożyło CZ Loko). Tym razem potentat na rynku produkcji lekkich manewrówek jest bliższy zwycięstwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony