Partnerzy serwisu:

Cysterny z Możejek pojadą przez Polskę zamiast przez Białoruś

Jakub Madrjas 12.01.2021 6,2k

Cysterny z Możejek pojadą przez Polskę zamiast przez Białoruś
fot. LG
Koncern Orlen poinformował o nowej trasie pociągów z litewskiej rafinerii w Możejkach na Ukrainę. Pociągi mają jeździć przez Polskę zamiast przez Białoruś.
W bardzo enigmatycznym komunikacie PKN Orlen poinformował, że jego spółka Orlen Lietuva "zyskała nowe połączenie kolejowe z Ukrainą". – Trasa prowadząca przez Polskę, stanowi alternatywę dla obecnej, prowadzącej przez Białoruś. Pierwszy transport produktów ropopochodnych z rafinerii w Możejkach dotarł już nową trasą do odbiorców na Ukrainie – poinformował koncern. 

Na prośbę o dodatkowe informacje Orlen przekazał "RK" ogólny przebieg trasy pociągów (Możejki – Trakiszki – Medyka) oraz nazwę przewoźnika – PKP Cargo. Rzecznik PKP Cargo Krzysztof Losz wyjaśnia, że nie chodzi o oddanie do użytku nowej infrastruktury czy o dodatkowe połączenia, a o zmianę trasy dotychczas wykorzystywanej w przewozie cystern na inną. – Na razie był to przewóz testowy, który miał pokazać możliwości techniczne transportu ładunków między Możejkami a Ukrainą – wyjaśnia Losz.

Jak informuje, test wypadł pomyślnie, natomiast uruchomienie stałych, regularnych transportów wymaga jeszcze szeregu rozmów i uzgodnień z PKN Orlen i zarządcami sieci kolejowej na planowanej trasie przewozów.

W lutym ubiegłego roku, PKN Orlen uruchomił po 12 od zlikwidowania torów połączenie kolejowe z rafinerii w Możejkach na Łotwę. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony